Zbrojewsko, Natolin, Lipie

„Czemu wycięli wszystkie lipy przy drodze?”

Jeszcze niedawno rosły tu piękne drzewa. Wkrótce zamiast nich powstać ma równa i szersza od obecnej droga. Co ważniejsze?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
„Czemu wycięli wszystkie lipy przy drodze?”

PROBLEM. Między Zimnowodą a Zbrojewskiem ruszyła oczekiwana przebudowa drogi. I już niemal na jej początku wycięto całą 800-metrową aleję z majestatycznych, kilkudziesięcioletnich lip. A to nie wszystkim się podoba. Zwłaszcza że w ostatnich latach to nie pierwsza przydrożna aleja w regionie, która została w pień wycięta

Jarosław Jędrysiak

Przy krańcowym odcinku remontowanej drogi powiatowej po jednej stronie jezdni rosły od lat drzewa. Ale już nie rosną.

W obronie przyrody i estetyki
Lipy posadzono tu w innej epoce, gdy ruch drogowy nie przypominał obecnego. Nie ma tu zabudowań, więc nie było skarg na gałęzie sypiące liśćmi na podwórka. Jest pytanie: komu te drzewa przeszkadzały?
– W zeszłym tygodniu, gdy zabrali się za remont drogi, wycięli od razu te 50-60 lip, które tam rosły przy drodze do Natolina. Te drzewa nikomu przecież nie przeszkadzały! Były żywe, zdrowe, ładnie się prezentowały. Teraz jest łyse pole – mówi nam przez telefon mieszkaniec Lipia, którego wycinka drzew mocno zbulwersowała. – Uważam takie działanie za najwyższy stopień barbarzyństwa – ocenia surowo nasz rozmówca.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK (41) lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbrojewsko, Natolin, Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zbrojewsko, Natolin, Lipie