Krzepice

Projektują latarnie

Ustronna od lat jest ulicą piaszczystą i bez oświetlenia. Zostanie ono tam dobudowane. Słupy zostaną umieszczone w pasie drogowym, a na nich zamontowane będą lampy oświetlenia ulicznego. We wrześniu rozmawiałem o szczegółach z wykonawcą projektu tego oświetlenia – mówił podczas ostatniej sesji burmistrz Krystian Kotynia.
ARCH.
Projektują latarnie

Dwa blisko położone odcinki miejskich ulic we wschodniej części Krzepic pogrążają się co noc w ciemnościach. Mieszkańcy doczekają się jednak zmiany

Problem niekompletnego oświetlenia Częstochowskiej i braku lamp na Ustronnej, gdzie są domy i gdzie jest dojazd na teren osiedla, był już poruszany wcześniej, a ostatnio burmistrz komunikował, jakie są w tej sprawie najświeższe informacje.
– Ustronna od lat jest ulicą piaszczystą i bez oświetlenia. Zostanie ono tam dobudowane. Słupy zostaną umieszczone w pasie drogowym, a na nich zamontowane będą lampy oświetlenia ulicznego. We wrześniu rozmawiałem o szczegółach z wykonawcą projektu tego oświetlenia – mówił podczas ostatniej sesji burmistrz Krystian Kotynia.
Drugie miejsce spowite ciemnościami w tym miejscu Krzepic to odcinek ulicy Częstochowskiej. Bezpośrednio tam, gdzie z brakiem lamp jest kłopot, nie ma co prawda wielu domów, ale ulica jest uczęszczana przez pieszych, którzy chodzą tędy w kierunku marketu lub w kierunku osiedla. Z kolei na niedoświetlonej drodze jest dość spory ruch, bo to wszak główna trasa dojazdu do miasta od strony Kłobucka. Burmistrz zapowiedział, że uzupełnienie oświetlenia Częstochowskiej może być skorelowane z planowaną gruntowną przebudową tej ulicy – która została zapowiedziana już wcześniej. W magistracie spodziewają się środków finansowych na inwestowanie w Częstochowską w przyszłym roku. Jak wiadomo, obecnie trwają roboty drogowe na sąsiedniej ulicy Kościuszki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024