Opatów, Kłobuck, Częstochowa

Aresztowani po rozboju w Opatowie

Mężczyźni podejrzani o rozbój są już w rękach sprawiedliwości.
ARCHIWUM POLICJI
Aresztowani po rozboju w Opatowie

POLICJA. O brutalnym rozboju w Opatowie głośno było w końcu kwietnia. W rękach policji są już obaj podejrzani o jego dokonanie

Przypomnijmy. 29 kwietnia dwaj mężczyźni wtargnęli do jednego z domów w Opatowie, gdzie zaatakowali 52-letnią kobietę i jej matkę. Przemocą i groźbą wymusili wydanie im pieniędzy, po czym uciekli z łupem.
– Przedstawiliśmy wtedy portrety pamięciowe sprawców. To właśnie m.in. dzięki zgłoszeniom napływającym do nas po ich publikacji uzyskaliśmy informacje, które pomogły nam ustalić tożsamość pierwszego podejrzanego – mówi oficer prasowy kłobuckiej policji, sierż. szt. Kamil Raczyński. – Należy podkreślić, że ujęcie podejrzanych było możliwe dzięki temu, iż jedna z pokrzywdzonych kobiet bardzo precyzyjnie opisała sprawców, co pozwoliło wykonać szczegółowe portrety pamięciowe – dodaje.
Gdy pierwszy z podejrzanych, 43-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, został zatrzymany – stało się to już 10 września – kryminalni z Kłobucka uzyskali możliwość zebrania dodatkowego cennego materiału dowodowego. Ten zaś pozwolił na postawienie zarzutów drugiemu z podejrzanych. 49-latka, mieszkańca Częstochowy, również zatrzymano. W poprzednią środę sąd w Częstochowie aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące.
– Zarówno pierwszy, jak i drugi mężczyzna już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im teraz nawet kilkanaście lat więzienia – dodaje rzecznik Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów, Kłobuck, Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów, Kłobuck, Częstochowa