Powiat, IV liga

Honorowa porażka z liderującym Gwarkiem

Zwycięską bramkę dla Gwarka Tarnowskie Góry w wygranym 1:0 (0:0) spotkaniu z IV-ligowym beniaminkiem z Panek uzyskał posiadający ekstraklasową przeszłość Dawid Jarka.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Honorowa porażka z liderującym Gwarkiem

PIŁKA NOŻNA. Bramka 29-letniego Dawida Jarki, posiadającego ekstraklasową przeszłość (65 spotkań i 17 bramek w Górniku Zabrze i ŁKS-ie Łódź) wychowanka Unii Świerklaniec w 56. minucie, zadecydowała o końcowym sukcesie Gwarka Tarnowskie Góry, prowadzącego w tabeli grupy pierwszej IV ligi śląskiej, z ostatnim w tabeli beniaminkiem z Panek

Stanisław Wrzesiński

Po pierwszej, bezbramkowej połowie niezadowolony z dotychczasowej gry swoich podopiecznych szkoleniowiec gości, Krzysztof Górecko (w przeszłości m.in. wprowadził Szombierki Bytom z B klasy do III-ligi), zmienił ustawienie i sposób gry Gwarka, a ponadto już w 55. minucie dokonał trzech zmian. I właśnie po dograniu wprowadzonego minutę wcześniej Adriana Sikory, z lewej strony wzdłuż bramki, Dawid Jarka, uprzedzając dobrze broniącego Damiana Janoszkę, skierował z 5 metrów piłkę do bramki. W zespole KS-u Panki zagrali Szymon Kowalczyk, pauzujący z powodu kontuzji od meczu II kolejki z Wartą Zawiercie, oraz Grzegorz Kemuś. Zabrakło natomiast kontuzjowanych Sebastiana Dobosza i Kamila Ciapy. Być może podczas najbliższego wyjazdowego spotkania XV kolejki (05.11., 14.00) z trzecią w tabeli Sarmacją Będzin na placu gry pojawi się Oskar Operacz, który wznowił treningi po kontuzji.
W derbach regionu częstochowskiego prowadząca po 17 minutach 3:0 Polonia Poraj ostatecznie 3:3 zremisowała z Rakowem II Częstochowa (z pochodzącymi z terenu naszego powiatu Dawidem Wojtyrą i Jakubem Troczką w składzie).

Więcej w najnowszym numerze GK (44) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, IV liga

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, IV liga

Siódma wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński22 listopada 2019

Inauguracyjna IV-ligowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński18 sierpnia 2019

Sparingowa wygrana Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński24 lipca 2019

50. urodziny trenera Macieja Furmanka

Stanisław Wrzesiński18 lipca 2019

Pierwsza IV-ligowa wygrana KS-u Panki

Redakcja27 sierpnia 2016

Kolejne zmiany w terminarzu

Redakcja8 sierpnia 2016