Kłobuck

Kolejne boisko otwarte

Gości powitali (od lewej): Aleksandra Klimza, dyrektor szkoły, Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka, Magdalena Kasprzak, sekretarz gminy oraz gminni radni i przedstawiciele środowisk oświatowych.
ARCH.
Kolejne boisko otwarte

INWESTYCJA. W minionym tygodniu odbyło się kolejne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Łączny koszt inwestycji to 753 tys. zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości 248 tys. zł

Społeczność szkolna czekała na tę inwestycję bardzo długo. Kilka lat temu ówczesna dyrekcja placówki organizowała nawet akcje poparcia dla realizacji tego przedsięwzięcia. Niestety, uczniowie przez wiele lat nie doczekali się boiska. „Jedynka” była dotąd jedyną szkołą w Kłobucku, która nie miała własnego boiska sportowego. W ubiegłotygodniowym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, kłobuckiego oddziału ZNP, kuratorium oświaty, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, przedstawiciele kościoła, rady rodziców, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Gości przywitała dyrektor szkoły, Aleksandra Klimza. Natomiast ks. prałat płk dr Wiesław Lucjan Korpeta, ks. Grzegorz Dymek oraz ks. Grzegorz Banasiak wspólnie poświęcili nowe boisko. Uczniowie szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym. Boisko wielofunkcyjne wykonano z nawierzchni poliuretanowej z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, bieżnią do biegów płaskich z trzema torami oraz torem do skoku w dal, zamontowano także piłkochwyty. Obiekt posiada również odwodnienie. Inwestycja kosztowała 753 tys. zł i została sfinansowana z budżetu gminy, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 248 tys. zł. (mag)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024