Kłobuck

Kolejne boisko otwarte

Gości powitali (od lewej): Aleksandra Klimza, dyrektor szkoły, Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka, Magdalena Kasprzak, sekretarz gminy oraz gminni radni i przedstawiciele środowisk oświatowych.
ARCH.
Kolejne boisko otwarte

INWESTYCJA. W minionym tygodniu odbyło się kolejne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Łączny koszt inwestycji to 753 tys. zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości 248 tys. zł

Społeczność szkolna czekała na tę inwestycję bardzo długo. Kilka lat temu ówczesna dyrekcja placówki organizowała nawet akcje poparcia dla realizacji tego przedsięwzięcia. Niestety, uczniowie przez wiele lat nie doczekali się boiska. „Jedynka” była dotąd jedyną szkołą w Kłobucku, która nie miała własnego boiska sportowego. W ubiegłotygodniowym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, kłobuckiego oddziału ZNP, kuratorium oświaty, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, przedstawiciele kościoła, rady rodziców, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Gości przywitała dyrektor szkoły, Aleksandra Klimza. Natomiast ks. prałat płk dr Wiesław Lucjan Korpeta, ks. Grzegorz Dymek oraz ks. Grzegorz Banasiak wspólnie poświęcili nowe boisko. Uczniowie szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym. Boisko wielofunkcyjne wykonano z nawierzchni poliuretanowej z polami gry do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, bieżnią do biegów płaskich z trzema torami oraz torem do skoku w dal, zamontowano także piłkochwyty. Obiekt posiada również odwodnienie. Inwestycja kosztowała 753 tys. zł i została sfinansowana z budżetu gminy, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 248 tys. zł. (mag)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024