Parzymiechy, Kłobuck

Lekarz rodzinny nie chce wypisać skierowania

Lekarz rodzinny nie chce wypisać skierowania

ZDROWIE. Naszego stałego czytelnika wkrótce czeka operacja zaćmy. Przed nią musi mieć zrobione badania laboratoryjne. W szpitalu poradzili mu, żeby zwrócił się o nie do swojego lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny jednak odmówił wypisania skierowania. – I co ja mam teraz zrobić? Mam 80 lat i mam płacić za te badania? Operacja lada dzień – denerwuje się mieszkaniec Parzymiech

Jarosław Jędrysiak

80-latek ma na operację skierowanie od okulisty. Operacja ta ma odbyć się w najbliższych dniach w szpitalu w Gliwicach. Potrzebne jest przed nią wykonanie kilku badań laboratoryjnych. Okulista wypisał na nie skierowanie, ale dał też dodatkową poradę.

Okulista odsyła do rodzinnego
– Doktor z Gliwic, gdzie będę miał tę operację, wypisał mi zlecenie na badania krwi i moczu. Są one niezbędne bezpośrednio przed operacją. Pan doktor powiedział mi jednak, że za te badania na podstawie jego skierowania musiałbym zapłacić, dlatego powinienem pójść do swojego lekarza rodzinnego i tam dostać skierowanie na badania według tego wzoru. Wtedy będę je mógł zrobić bezpłatnie i tuż przed operacją, a do szpitala przyjechać z wynikami. Ale nic z tego – mówi mieszkaniec Parzymiech.

Więcej w najnowszym numerze GK (45) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy, Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy, Kłobuck