Krzepice

Zumba dla Ani

W ciągu kilku godzin na parkiecie sali gimnastycznej krzepickiej szkoły zatańczyło zumbę bardzo liczne grono osób.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zumba dla Ani

IMPREZA CHARYTATYWNA. Tańczyli dla własnego zdrowia – bo ruch to zdrowie – i po to, aby zdrowa mogła być mała Ania. W Krzepicach odbył się w sobotę Mikołajkowy Maraton „Zumba dla Ani”

Zabawa ruchowa trwała przez około trzy godziny w obszernej sali gimnastycznej krzepickiego gimnazjum. Tu tańczyło zazwyczaj po kilkadziesiąt osób na raz. Dodatkowe atrakcje przygotowano też w holu szkoły. W tym licytację niespodzianek. Wszystko to z myślą o charytatywnym celu imprezy.

– Maraton prowadziła Gosia Szyjka, jedna z głównych organizatorek i pomysłodawców wydarzenia, wraz z trzema innymi instruktorami. W akcję włączyła się młodzież z gimnazjum, „Modzi Aktywni”, jak siebie nazywają. Całkowity dochód z imprezy przekazany będzie na rehabilitację Ani – mówi drugi z organizatorów, Rafał Balcerzak.

Dziewczynka ma hipoplazję lewej półkuli mózgu, nie widzi na lewe oko z powodu przerwanego nerwu wzrokowego. W okolicy podwzgórza lekarze odkryli guz Hamartoma. Ania ma prawostronny niedowład ręki i nogi. Do tego w październiku stwierdzono u niej padaczkę lekooporną. Ma już za sobą operację guza, ale wystąpiły po niej powikłania. Wiele miesięcy swego krótkiego jeszcze życia spędziła w szpitalu. Teraz wymaga rehabilitacji 3-4 razy w tygodniu. Leczenie i rehabilitacja to dla rodziców spore obciążenie. Stąd idea wsparcia ich poprzez akcję charytatywną. Jak się okazało, odzew ze strony mieszkańców Krzepic i okolic był duży.

Jeszcze w sobotę wieczorem wiadomo było, że na rzecz małej Ani zebrano podczas maratonu zumby kwotę 7915 złotych. Organizatorzy kierują podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego szlachetnego przedsięwzięcia. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024