Z regionu

Brudzowice mają nowoczesny rezonans!

Rezonans magnetyczny (MRI) umożliwia szczegółowe obrazowanie narządów i tkanek ciała, bez narażenia na promieniowanie jonizujące.
Brudzowice mają nowoczesny rezonans!

ZDROWIE. Centrum Medyczne PRIMUS w Brudzowicach (gmina Siewierz) może się pochwalić najnowszej generacji systemem rezonansu magnetycznego – Signa Creator. Placówka była pierwszym ośrodkiem medycznym w Polsce, w której uruchomiono właśnie ten typ aparatu wykorzystującego innowacyjne technologie. Dzięki niemu lekarze są w stanie poznać obraz przekrojów narządów wewnętrznych człowieka

– Jest to wysokiej jakości sprzęt. Posiadamy najnowszej generacji system rezonansu magnetycznego Signa Creator. To platforma o polu magnetycznym 1.5T, wprowadzona na rynek w 2015 roku – mówi dyrektor ds. marketingu i HR NZOZ PRIMUS Krzysztof Wypiór.

Rezonans magnetyczny (MRI) umożliwia szczegółowe obrazowanie narządów i tkanek ciała, bez narażenia na promieniowanie jonizujące. Taki sprzęt świetnie sprawdza się w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych. Wachlarz zastosowań tej nowoczesnej aparatury jest bardzo szeroki. Służy ona do badania ośrodkowego układu nerwowego (mózgowia i rdzenia kręgowego), układu kostno-stawowego, tkanek miękkich, narządów jamy brzusznej i miednicy małej. Aparat, który jest dostępny w Brudzowicach, został skonstruowany w oparciu o innowacyjne technologie w celu zapewnienia szerokiej gamy wysokiej jakości badań MR. Dodatkowym atutem jest łatwa i intuicyjna obsługa, duża wydajność oraz niezawodność urządzenia. Obrazowanie metodą rezonansu wykorzystywane jest w badaniach praktycznie całego ciała.

– Nasza placówka zakupiła ten niezwykle kosztowny sprzęt, ponieważ jedną z głównych specjalizacji Centrum Medycznego PRIMUS jest ortopedia i w tym kierunku chcemy się między innymi rozwijać. Dokładamy wszelkich starań, by nasi pacjenci byli obsługiwani kompleksowo i nie mieli problemu z dostępem do diagnostyki schorzeń ortopedycznych – dodaje Krzysztof Wypiór.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi pacjent – np. po urazie kolana – zostanie kompleksowo obsłużony. Gdy zgłosi się do poradni w Brudzowicach, może liczyć na diagnostykę rezonansem, często w takich urazach niezbędną. Na tym nie koniec – gdy zaistnieje taka konieczność, będzie zoperowany na miejscu i może skorzystać także z rehabilitacji pod okiem profesjonalistów z NZOZ Primus.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Dlatego u nas diagnostykę rezonansem magnetycznym można wykonać w bardzo dobrych cenach. Oczywiście są one zróżnicowane w zależności od badania, ale zaczynają się od 350 zł za badanie głowy czy kręgosłupa. Rezonans kolana to koszt 390 zł. To bardzo konkurencyjne stawki w porównaniu z cenami obowiązującymi w dużych miastach na Śląsku, gdzie ceny opiewają w okolicy 500 zł za najprostsze badania – zaznacza dyrektor.

NZOZ Primus wykonuje rezonans magnetyczny głowy, przysadki mózgowej, piramid kości skroniowych, oczodołów, kanału kręgowego i rdzenia, kości i stawów, miednicy mniejszej, jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, zatok obocznych nosa, twarzoczaszki, szyi. Placówka oferuje ocenę dróg żółciowych i przewodu trzustkowego (Cholangio MR), badania naczyniowe, angiografię (nieinwazyjne badanie naczyń krwionośnych).

– Tego typu aparatu brakowało w naszej okolicy. Najbliżej z takiej diagnostyki pacjenci mogli skorzystać w Sosnowcu, Częstochowie, Kielcach. Teraz nasz nowoczesny rezonans może posłużyć mieszkańcom Zawiercia, Myszkowa, Poraja i wszystkich pobliskich gmin – wskazuje Krzysztof Wypiór.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z regionu

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Z regionu

Smaki jesieni

Ewa Chojnacka26 września 2017

Złota Mila Częstochowy

Stanisław Wrzesiński16 września 2017

Żeby nie płacić za autostradę

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2017

Poszukiwany przestępca

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2017

W Częstochowie powstanie aquapark

Magdalena Kurzak5 czerwca 2017

Minister Sawicki w kółkach

Redakcja26 października 2015