Krzepice

Akademickie doświadczenia licealistów

W ramach projektu warsztaty prowadził wykładowca z SGH w Warszawie.
ZS KRZEPICE
Akademickie doświadczenia licealistów

Konferencja „Jak zorganizować się w czasie dla pracy i zdrowia” odbyła się w Zespole Szkół w Krzepicach dzięki współpracy placówki ze Szkołą Główną Handlową, w ramach realizacji projektu „Klasa Akademicka SGH”

To element projektu „Rok dla Serca”, objęty też patronatem naukowym Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Cel: szerzenie umiejętności planowania czasu i organizowania codziennych obowiązków – z łączeniem aktywności fizycznej, relaksu, pełnowartościowych posiłków. Adresaci: uczniowie, rodzice i społeczność lokalna. Dlatego też do udziału zaproszono przedstawicieli różnych środowisk. SGH reprezentował dr hab. Paweł Wyrozębski, nasze środowisko – m.in. naczelniczka wydziału oświaty w starostwie – Joanna Kulejewska, prezes stowarzyszenia absolwentów – Bogdan Grzyb, przedstawiciele zakładu produkcji spożywczej z Albertowa, psycholog, strażak-ratownik, nauczyciele, rodzice, uczniowie. W tematykę projektu wprowadzili drugoklasiści: Karolina Jeziorska i Marcin Pyzik. Projekt edukacyjny „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo” zaprezentowały Aleksandra Olejnik i Zuzanna Krzak.
W drugiej części uczniowie klas akademickich wysłuchali wykładu i aktywnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykładowcę z SGH.
– Zajęcia na poziomie akademickim wywarły duże wrażenie, wywołując mocne zaangażowanie i aktywność uczestników, a korzyści z udziału w projekcie „Klasa Akademicka SGH” stały się faktem – ocenia Edyta Kuc, jedna z dwóch szkolnych koordynatorek projektu.
Przygotowanie i poprowadzenie konferencji było dla uczniów ciekawą i twórczą lekcją przedsiębiorczości, a słowa uznania z ust autorytetów będą mobilizować do dalszej pracy – jest przekonana druga z koordynatorek, Renata Mastalerz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024