Panki

Mieszkańcy złożyli podpisy za referendum

Wszystko wskazuje na to, że to jednak mieszkańcy, których o zdanie nie chciała zapytać większość radnych, zdecydują w referendum o politycznych losach zarówno wójta gminy, jak i rady gminy.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Mieszkańcy złożyli podpisy za referendum

SAMORZĄD. Grupa inicjatywna dążąca do przeprowadzenia w gminie Panki referendum – po tym, jak na jego przeprowadzenie nie zdecydowała się rada gminy – tuż przed końcem roku złożyła listy z podpisami mieszkańców popierającymi przeprowadzenie tego głosowania

Listy z podpisami zostały 28 grudnia złożone w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie. Aktualnie to tam zajmują się dalszym biegiem sprawy. Jak się dowiadujemy, trwa właśnie weryfikacja złożonych podpisów. Jeśli zakończy się powodzeniem – a wszystko na to wskazuje – komisarz wyborczy będzie podejmował decyzję o rozpisaniu referendum, o dacie jego przeprowadzenia. O ile przy okazji wniosku o referendum, który wcześniej odrzuciła rada gminy, chodziło tylko o odwołanie wójta Bogdana Praskiego, o tyle inicjatywa referendalna mieszkańców idzie o krok dalej. To referendum będzie dotyczyło odwołania zarówno Wójta Gminy Panki jak i Rady Gminy Panki przed upływem kadencji. To mieszkańcy zdecydują więc o dalszym losie politycznym wójta Praskiego, jak i o samorządowych karierach tych, którzy w głosowaniu nad referendum na sesji nie byli skłonni oddać decyzji w tej sprawie tym, którzy są w demokracji najważniejsi: swoim wyborcom. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024

Dzielnicowy się spisał

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2024