Kłobuck

Trzej Królowie także w Kłobucku

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami wokół kościoła św. Marcina w Kłobucku.
UM KŁOBUCK
Trzej Królowie także w Kłobucku

W mroźny, ale pogodny dzień 6 stycznia ulicami miasta przeszedł Kłobucki Orszak Trzech Króli. Nasze miasto powiatowe włączyło się więc w tę ogólnopolską tradycję jako jedno z kilkuset miast w kraju

Mimo mroźnej pogody liczne grono mieszkańców, którzy mieli możliwość dotrzeć na kłobucki rynek, wzięło udział w pierwszym od lat tak widowiskowym świętowaniu Trzech Króli – czyli święta Objawienia Pańskiego. Świętowanie rozpoczęły msze święte w kościołach, a po niedługiej przerwie, wczesnym popołudniem, miejskie świąteczne uroczystości zaczęły się na rynku. Tu uformowano Orszak Trzech Króli. W te trzy główne role wcielili się: burmistrz Jerzy Zakrzewski, dyrektor Jacek Krakowian i dr Artur Dąbrowski z Akcji Katolickiej. Towarzyszyło im w marszu ulicami miasta liczne grono mieszkańców – wielu w specjalnych dla tej okazji, kolorowych papierowych koronach. Kto mógł – śpiewał po drodze kolędy. Aby tradycji stało się zadość.

Po powrocie na rynek ruszył tu koncert przedszkolaków, uczniów i lokalnych artystów. W takich warunkach pogodowych przydały się ciepłe napoje na rozgrzewkę – i koksowniki, które ustawiono na rynku. Artystyczne świętowanie nie ograniczyło się do koncertu pod gołym niebem. O piątej po południu w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczęło się przedstawienie – misterium ludowe „Pastorałka” wg Leona Schillera, z udziałem Grupy Teatralnej aMOK, Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”, Szkoły Tańca MK Dance, Mateusza Szkopa – AKUKU! Bębny Częstochowa oraz innych osób zaangażowanych w projekt.

Dodajmy, że piątkowe świętowanie współorganizowały: gmina Kłobuck, MOK, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Akcja Katolicka i Kłobuckie Koło Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024