Wręczyca Wielka

Paczka ze szlachetnych pobudek

Szlachetna Paczka, w ramach której organizuje się pomoc dla konkretnych rodzin w trudnej sytuacji materialnej, tym razem połączyła nicią dobroci społeczność szkolną z Wręczycy i jedną z rodzin, która straciła dobytek w pożarze.
ZS WRĘCZYCA WIELKA
Paczka ze szlachetnych pobudek

AKCJA. Społeczność szkolna Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej włączyła się w akcję Szlachetna Paczka

Dla uczniów zaangażowanie w tego rodzaju przedsięwzięcie to zawsze szkoła empatii i kształcenie świadomości potrzeby pomagania innym. W organizację akcji zaangażowała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także rodzice, a nawet osoby bezpośrednio niezwiązane ze szkołą. Paczkę przygotowywano dla rodziny, która straciła dobytek w pożarze. Staraniem grona osób zaangażowanych w przedsięwzięcie zgromadzono sprzęt AGD, meble, ubrania, produkty żywnościowe, środki czystości. Słowem – to, co niezbędne do funkcjonowania rodziny dotkniętej przez los. Jeszcze w grudniu paczka trafiła do potrzebujących.

– Łzom radości i szczęścia nie było końca. Członkowie rodziny byli głęboko przejęci, a jednocześnie niezmiernie wdzięczni za uzyskane wsparcie, którego rozmiary przeszły ich najśmielsze oczekiwania – relacjonuje Joanna Makowska, nauczycielka wręczyckiej szkoły.

Rozmiar pomocy – to, ile w ramach Szlachetnej Paczki zgromadzono – rzeczywiście budzi uznanie. Bez wątpienia jest też źródłem satysfakcji dla tych, którzy w akcję się włączyli. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023