Krzepice

Projekt leży i się starzeje

O parking apelował, gdy była dotacja na jego budowę. Poprzednia rada ją zaprzepaściła. Czy w tej kadencji jest szansa, że radni spojrzą na to zadanie przychylniej?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Projekt leży i się starzeje

PROBLEM. Po dłuższej przerwie na forum krzepickiego samorządu wrócił temat parkingu w rejonie kościoła w Starokrzepicach. Jego projekt jest wciąż ważny

Radny Dariusz Pilśniak przypomniał na sesji w Krzepicach niedoprowadzoną do końca sprawę budowy parkingu w Starokrzepicach. Odłożoną na bok jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu z argumentacją, że zadanie jest drogie. Ale nie bez kontekstu politycznej rozgrywki między ówczesnymi radnymi.

– Chyba już z sześć lat temu zapłacono za projekt budowy tego parkingu. Kwotę niebagatelną, bo siedemdziesięciu kilku tysięcy złotych. Dobrze, że w tym roku przypomniano sobie choć o zapewnieniu ważności pozwoleniom i kosztem bodaj 7 tysięcy złotych utrzymano je w mocy. Proszę jednak pamiętać, że wiele starań włożono w to, aby do tej inwestycji doszło – powiedział radny podczas sesji, zwracając się zwłaszcza do burmistrza.

Chodzi tu, przypomnijmy, o parking w rejonie kościoła. A jednym z przejawów wspomnianych przez Pilśniaka starań o powstanie tego parkingu było uzyskanie przekazania terenu przez kurię częstochowską.
(jar)

Więcej w najnowszym numerze GK (4) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024