Kłobuck, Wręczyca

„Hobbysta” z nożami

Mężczyzna w ramach „hobby” nosił po Kłobucku noże. A na własnym podwórku – zaatakował policjanta.
„Hobbysta” z nożami

POLICJA. Mężczyzna zatrzymany przez policję rzucił się na jednego z funkcjonariuszy. Może za to posiedzieć nawet 3 lata za kratkami

Zaczęło się od anonimowego zgłoszenia na policję. Ktoś zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę na ulicy Zakrzewskiej w Kłobucku. We wskazane miejsce od razu skierowano policyjny patrol. Mundurowi zauważyli tam idącego chodnikiem mężczyznę, sprawiającego wrażenie silnie pobudzonego. Jak się wkrótce okazało, był to 29-letni mieszkaniec gminy Wręczyca. Z daleko czuć było od niego alkohol, dlatego przeprowadzone zostało badanie trzeźwości. Miał ponad 2 promile. Ale to nie wszystko.
– Przy 29-latku policjanci znaleźli 3 noże. Mężczyzna tłumaczył, że miał je przy sobie, gdyż jak to określił „to takie jego hobby” – relacjonuje sierż. szt. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckiej policji. Policjanci sporządzili wobec tego materiały dowodowe i w kierunku naruszenia porządku publicznego, i w zakresie posiadania noży w miejscu publicznym. Posiadacza dziwnego „hobby” zabrano do jego miejsca zamieszkania.
Tu wydarzyło się coś nieoczekiwanego.
– Gdy 29-latek był już na swoim podwórku, niespodziewanie uderzył jednego z policjantów w głowę. Takiezachowanie poskutkowało bardzo szybkim obezwładnieniem i zatrzymaniem awanturnika – opowiada rzecznik Raczyński. Naruszenie nietykalności policjanta będzie drogo kosztować 29-latka. W sensie finansowym – bo grozi mu wysoka grzywna – ale nie tylko. Grozi mu też nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Wręczyca

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Wręczyca

Ścigali pirata przez kilka miejscowości

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019

„Chłopi” z dobrymi recenzjami

Redakcja20 listopada 2016