Kłobuck

Gościnne progi szkoły

Młodzież przygotowała dla gimnazjalistów różne prezentacje.
Gościnne progi szkoły

W pierwszych dniach lutego w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się Dni Otwarte. Ofertę edukacyjną szkoły z bliska poznawali gimnazjaliści głównie z powiatu kłobuckiego

Szkoła na Zagórzu może się pochwalić dobrymi warunkami kształcenia zawodowego i posiadaniem pracowni specjalistycznych, które już są dobre, a w związku z dalszymi inwestycjami powiatu, który tę placówkę prowadzi, będą jeszcze lepsze. Bo chodzi o to, aby uczeń po edukacji w takiej pracowni czuł się potem w warsztacie przyszłego pracodawcy jak w domu – i wszystko umiał obsługiwać od pierwszego dnia pracy.

– Dyrekcja i Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów gimnazjów do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/18, z warunkami rekrutacji oraz z bazą dydaktyczną szkoły i warsztatów szkolnych – relacjonuje nam Beata Zbrońska, szkolna polonistka.

Szkoła pochwaliła się gimnazjalistom licznymi projektami, jakie są tu realizowane, w ramach których min. prowadzone są atrakcyjne wyjazdy młodzieży za granicę, ale i podejmowane są różne ciekawe lub inspirujące zadania tu, na miejscu. Lista tych programów i projektów jest za długa, by je wyliczać. Do tego jest też wybór wśród działających w placówce organizacji – jak ZHP, koło strzeleckie itd.

Czego można będzie się uczyć w nowym roku szkolnym? W liceum ogólnokształcącym będzie pięć profili: ogólnopolicyjny, strażacki, humanistyczny, politechniczny i biologiczno-chemiczny. Na każdym – nie tylko siedzenie w szkolnej ławce, ale i ciekawe zajęcia specjalistyczne i rozwijające te umiejętności, które przy konkretnym profilu są najbardziej potrzebne. W technikum w „Jedynce” uczą się technicy: budownictwa, ekonomiści, usług fryzjerskich, informatycy, logistycy, mechanicy oraz technicy pojazdów samochodowych, a także technicy żywienia i usług gastronomicznych. Nowinką będzie od najbliższego roku możliwość zdobycia zawodu technika cyfrowych procesów graficznych. Dla nastawionych
od razu na karierę profesjonalną, szkoła prowadzi klasy zasadniczej szkoły zawodowej dla: kucharzy, ślusarzy, mechaników pojazdów samochodowych, monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024