Lipie

Nie wzięli „na obiad”

Łapówką nie tylko nie rozwiązał problemu, w który wpędził go alkohol, ale wpadł w jeszcze poważniejsze tarapaty. Domowa awantura może się skończyć „odsiadką”.
Nie wzięli „na obiad”

POLICJA. Mogło się skończyć chwilowym zatrzymaniem, może – nawet i 10 latami „odsiadki”. Interwencja domowa policji przybrała nieoczekiwany obrót

Jeden z mieszkańców gminy Lipie po alkoholu zachowywał się w swoim domu na tyle agresywnie, że pozostali domownicy zdecydowali się dla własnego bezpieczeństwa wezwać policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z komisariatu w Krzepicach. Jak stwierdzono, krewki 33-latek miał 2 promile alkoholu, a jako że zagrażał swym zachowaniem najbliższym, policjanci podjęli decyzję, aby go odizolować od rodziny i zatrzymać.
Pewnie skończyłoby się głównie na zatrzymaniu z wyżej wyliczonych powodów, gdyby nie dalszy rozwój wypadków.
– Mężczyzna nie był zadowolony z takiego rozwiązania i zaczął sugerować mundurowym, że „on wie jak się załatwia takie sprawy w policji”. Policjanci zdecydowanie poinformowali go o konieczności zachowania się zgodnie z prawem. Zatrzymany jednak nie brał tych uwag do siebie i w trakcie przejazdu radiowozem próbował wręczyć stróżom prawa 200 zł łapówki. Mówił, że to „na dobry obiad” – relacjonuje oficer prasowy kłobuckiej komendy, sierż. szt. Kamil Raczyński.
Teraz konsekwencje będą dużo poważniejsze. Za przestępstwo korupcyjne, którego dopuścił się mężczyzna, grozi mu nawet 10 lat za kratkami. Co czeka go w najbliższym czasie, zdecyduje sąd i prokurator. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023