II, IV liga

Piłkarski niedosyt KS-u Panki

W wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Piaski w Klubie Sportowym Panki zadebiutował 17-letni Patryk Gała (przy piłce).

W inauguracyjnej wiosennej XVIII kolejce IV-ligowy KS Panki 1:3 (1:0) przegrał na wyjeździe z Górnikiem Piaski. Dwie bramki dla II-ligowych rezerw częstochowskiego Rakowa uzyskał pochodzący z Zamłynia k/Truskolasów Łukasz Kmieć

Stanisław Wrzesiński

Z dużym piłkarskim niedosytem wracali z sobotniego spotkania z dzielnicy Czeladzi-Piasków piłkarze z Panek, którzy spotkanie z miejscowym Górnikiem rozpoczęli z czterema nowymi zawodnikami, a mianowicie bramkarzem Adrianem Woszczyną (m.in. 5 meczów w rundzie jesiennej w II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg), 17-letnim bocznym obrońcą Patrykiem Gałą, doświadczonym i posiadającym wcześniejszą IV-ligową przeszłość (m.in. MLKS Woźniki), a ostatnio związanym z Unią Świerklaniec (katowicka okręgówka) 36-letnim Grzegorzem Krupą oraz 20-letnim pomocnikiem Ukraińcem Dmitrim Tanchykiem. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Panek, gdyż już w ósmej minucie po podaniu Sebastiana Dobosza piłkarskim lobem prowadzenie, a zarazem siódmą bramkę w tegorocznym sezonie uzyskał Tomasz Pasieka. Niestety podopieczni Michała Skowrona pomimo kilku dogodnych sytuacji zarówno w pierwszej, jak również drugiej połowie nie potrafili zdobyć kolejnego gola. Gospodarze wyrównali w 75 minucie po rzucie wolnym z ponad 20-metrów wykonywanym przez Mateusza Mroczka. Dwie kolejne bramki w 78 i 93 minucie zdobył przebywający w przerwie zimowej na testach w I-ligowym Górniku Zabrze Norbert Bębenek. W pankowskiej drużynie w 70 minucie zadebiutował wychowanek Liswarty Krzepice, a w sezonie 2015/2016 związany z występującym w V lidze niemieckiej SpVgg Feldmoching 21-letni Artur Kierat. Górnik Piaski po raz pierwszy w tym sezonie poprowadził występujący w latach 90- tych w ekstraklasowym Górniku Zabrze (88 występów) 47-letni Grzegorz Dziuk, który zastąpił Bogdana Pikutę (został dyrektorem sportowym klubu). W zremisowanym 2:2 (1:0) niedzielnym spotkaniu z GKS -em II Gliwice dwa gole dla Rakowa II Częstochowa w 29 minucie z karnego oraz w 84 z wolnego zdobył Łukasz Kmieć. W tym meczu zagrali dwaj kolejni piłkarze wywodzący się z naszego powiatu, a mianowicie 20-letni Kamil Wojtyra z zawad oraz powracający po kontuzji 19 letni Łukasz Ocimek z Szarlejki, który w 46 minucie zmienił Lukasa Duriskę. Trzy bramki Marcina Kowalskiego (w tym dwie z głowy zadecydowały ) o wyjazdowym remisie 3:3 (1:0) pod kierunkiem nowego trenera Marka Mandli Polonii Poraj z GKS-em II Katowice. Prowadzący w tabeli Gwarek Tarnowskie Góry zaledwie 1:1 (1:0) zremisował z GKS-em II Tychy. W derbach Będzina zajmująca trzecie miejsce Sarmacja 2:3 (1:2) przegrała z RKS-em Grodziec, dla którego zwycięskiego gola w 93 minucie uzyskał Grzegorz Koch. 3 marca do ŚlZPN w Katowicach wpłynęło oficjalne pismo o wycofaniu z IV-ligowej rywalizacji zajmującego czwarte miejsce po rundzie jesiennej Nadwiślana Góra, który dla przypomnienia w sezonach 2014/2015 i 2015/2016 występował na II-ligowych boiskach.
– Drużyna Nadwiślana Góra, która rozegrała 50 procent spotkań w tym sezonie, ze zgromadzonym w rundzie jesiennej dorobkiem punktowym zostaje automatycznie przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli I grupy IV ligi – informuje przewodniczący Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej Marek Gałuszka.

IV Liga Śląska, Grupa I XVIII kolejka: Górnik Piaski- Klub Sportowy Panki 3:1 (0:1)
Sędzia: Bielaś
Górnik: Stambuła-Stolarczyk (63 Żmuda), Wilk, P. Pikuta, Jabłoński, Sarzała, Kapral, Sierka, (80 Gad), Rzymowski, Mroczek, Bębenek; trener: Grzegorz Dziuk
KS Panki: Woszczyna-Hyra, J. Chrzęstek, Krupa, Gała, D. Chrzęstek (69 P. Ogłaza), Dobosz (69 Kierat), Kowalczyk (80 Piechel), P. Wręczycki, Tanczyk, Pasieka (82 Kudła); trener: Michał Skowron

IV Liga Śląska, Grupa I
Pozostałe wyniki (XVIII kolejka):
Ruch Radzionków-MKS Myszków 2:0, Ruch II Chorzów- Warta Zawiercie 4:2, Przemsza Siewierz-Slavia Ruda Śląska 0:0, Szombierki Bytom Nadwiślan Góra 3:0 (vo).