Książka dla zabieganych

Leśny sex, drugs and rock & roll

Leśny sex, drugs and rock & roll

Las kojarzy się wszystkim ze spokojem, ciszą, wytchnieniem. A tu proszę, taka niespodzianka! Okazuje się, że drzewa prowadzą swoje własne, ciekawe i wcale nie ciche życie!

Peter Wohlleben udowodnił, że literatura faktu nie musi być nudna i niezrozumiała. Najbardziej znany niemiecki leśniczy opisał w swojej książce wcale nie tajemne, ale na pewno nieznane nam życie drzew i lasów. Czy wiecie, że drzewa lubią towarzystwo, i to nie tylko swoje? Tworzą też społeczności, wychowują młode, opiekują się starcami i chorymi, odczuwają ból i zmęczenie, a także posiadają zmysł czucia i mają świetnie rozwiniętą komunikację.
Wśród flory poznajemy bardzo rozrywkowe grzyby, dowiadujemy się, jak imprezują drzewa, choć tak różnie od nas, ludzi, jak radzić sobie z wrogiem, a jak ze szkodnikami. Wiecie, że las to także wielki sklep ze smakołykami, a drzewa miejskie to leśne dzieci ulicy, które za każdą niesbordynację zostają „ukarane”?
„Sekretne życie drzew” jest określane mianem publikacji faktu, edukacyjnej, ale napisanej językiem przystępnym, żeby nie powiedzieć – potocznym. Olbrzymia pasja autora udziela się czytelnikowi. Dodatkowym atutem jest piękne wydanie, które, nomen omen, wydaje się nieco perwersyjne (książki powstają dzięki drzewom). Nie można przejść obok tej książki obojętnie. Koniecznie trzeba ją czytać, czytać i jeszcze jeszcze czytać!

Poleca Olga Derewiecka!
Peter Wohlleben, „Sekretne życie drzew”, Wydawnictwo Otwarte 2016.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Książka dla zabieganych

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Książka dla zabieganych

Polskie żydostwo

Ewa Chojnacka17 stycznia 2019

Świąteczna opowieść

Ewa Chojnacka27 grudnia 2018

Kraina miodem i mlekiem płynąca

Ewa Chojnacka20 grudnia 2018

Romans romansowi nierówny

Ewa Chojnacka5 grudnia 2018

Epicentrum przetrwania. Pszczoły

Ewa Chojnacka19 listopada 2018

Stworki głodomorki

Ewa Chojnacka15 listopada 2018