Kłobuck

Reprezentacyjne powołanie Oskara Krzyżaka

Oskar Krzyżak, otrzymał powołanie na odbywającą się w dniach 10-12 kwietnia w Warszawie konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U-15.
PIXABAY.COM
Reprezentacyjne powołanie Oskara Krzyżaka

PIŁKA MŁODZIEŻOWA. Wychowanek Znicza Kłobuck, Oskar Krzyżak, otrzymał powołanie na odbywającą się w dniach 10-12 kwietnia w Warszawie konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U-15 (2002 r.), prowadzoną przez Roberta Wójcika

15-letni Oskar Krzyżak, zanim trafił do Akademii Raków Częstochowa, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Zniczu Kłobuck. Pomimo młodego wieku występujący na pozycji obrońcy bądź napastnika. Zadebiutował już w zespole U-17 częstochowskiego Rakowa, gdzie zdobył bramkę w spotkaniu z Gwarkiem Zabrze. Regularnie występuje również w kadrze Śląska U-15, a w styczniu 2017 roku podpisał kontrakt z II-ligowym częstochowskim Rakowem.
Już wcześniej (12-14 września) przebywał na reprezentacyjnej konsultacji szkoleniowo-selekcyjnej w Woli Chorzelowskiej, czego efektem jest (prawdopodobnie) obecne powołanie do 22-osobowej kadry Polski U-15.
Powołanie do kadry Śląskiego ZPN młodziczek (U-13) otrzymała mieszkająca w Zawadach k. Popowa Aleksandra Sikora, która wystąpiła w przegranym 1:2 (0:1) wyjazdowym spotkaniu z Łódzkim ZPN. Trenerzy Szymon Mlynek z Pawonkowa oraz Krzysztof Klonek do kadry Śląskiego ZPN juniorek młodszych (U-16) powołali również Nicolę Brzęczek, grającą w GKS ie Katowice, który jest zdecydowanym liderem II ligi śląskiej. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024