Powiat, Lgota

Będą utrudnienia przy budowie A1

Aktualnie wykonawca przygotowuje m.in. tzw. by-passy Drogi Krajowej nr 43.
www.a1-rzasawa-blachownia.pl
Będą utrudnienia przy budowie A1

DROGI. Od blisko czterech miesięcy trwa budowa autostrady w powiecie kłobuckim. Jednak do zakończenia prac jeszcze daleko. Póki co wykonawca przygotowuje drogi tymczasowe, a kierowcy w niedługim czasie mogą spodziewać się utrudnień

Fragment A 1 Częstochowa–Pyrzowice, który będzie przebiegał przez teren naszego powiatu – głównie gminy Kłobuck, ale i gminy Wręczyca Wielka – to odcinek F od węzła „Rząsawa” do węzła „Blachownia”, liczący sobie ponad 20 km. Ma kosztować przeszło 700 mln zł. W powiecie kłobuckim powstanie ok. 7 km autostrady, w tym węzeł „Lgota”. W okolicach Lgoty drogowcy pojawili się w ostatnich tygodniach 2016 roku. Aktualnie przygotowują m.in. tzw. by-passy Drogi Krajowej nr 43. To tymczasowe objazdy konieczne na drogach, wzdłuż których trwa budowa.
– Na inwestycji zostanie zastosowana nawierzchnia betonowa, a termin jej realizacji to 33 miesiące od daty podpisania umowy. Do czasu projektowania objętego umową wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca), nie wlicza się ich natomiast do czasu realizacji robót – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie prac powinno nastąpić w 2019 roku. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Lgota

Ruszyła budowa autostrady pod Lgotą!

Redakcja12 grudnia 2016