Krzepice

„Arka 2” w Krzepicach

Młodzi instrumentaliści z domów kultury w Krzepicach i w Praszce wsparli wokalistów podczas występów w weekend na scenach obu miast.
GOK KRZEPICE
„Arka 2” w Krzepicach

MUZYKA. Kilkudziesięciu artystów amatorów wystąpiło w Krzepicach, a wcześniej w Praszce podczas finału wspólnego projektu muzycznego

Projekt „Arka 2” polegał na przygotowaniu występów z repertuarem zespołu Arka Noego. Realizowany był we współpracy, w którą włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach oraz jego odpowiednik z Praszki, a także tamtejsze przedszkole prowadzone przez siostry felicjanki. W przedsięwzięcie zostało zaangażowane liczne grono osób, a w efekcie na scenach obu domów kultury – w Krzepicach w poprzednią niedzielę – wystąpiło blisko 60 artystów amatorów. Własnymi siłami zapewniono tu zarówno śpiew, jak i akompaniament. Wykonywane były piosenki z najnowszego okresu twórczości Arki Noego, bardziej rockandrollowego, choć nadal tematycznie mieszczącego się w nurcie piosenek inspirowanych religią.
– Finał poprzedziły długie przygotowania w małych grupach. Wspólnie udało się zorganizować zaledwie dwie próby. Dość trudnym zadaniem było również zgranie ze sobą tylu osób. Tym bardziej, że najmłodszy wykonawca miał zaledwie 4 lata, najstarszy 26 – relacjonuje Magdalena Zalewska z krzepickiego domu kultury.
Uzupełnijmy, że ze strony krzepickiego GOK-u nad realizacja projektu czuwali instruktorzy: Elilia Pikos i Tomasz Szejka, a także pracujący w Praszce Michał Jędryszek. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024