Krzepice, Ostrołęka

Najlepszy przyszły prawnik w Polsce

Krzepiczanin Piotr Orłowski zna prawo lepiej niż jakikolwiek inny licealista w kraju.
ARCH.
Najlepszy przyszły prawnik w Polsce

KONKURS. Piotr Orłowski zajął pierwsze miejsce w finale XIX Ogólnopolskiej Olimpiady „Wiedza o Prawie”

Pierwszego kwietnia w Ostrołęce przeprowadzony został finałowy etap 19. edycji tej konkursowej imprezy. Szczególnie napawa dumą, że najlepszy wśród wszystkich 54 konkurentów z całego kraju okazał się 17-letni mieszkaniec Krzepic, Piotr Orłowski. Nasz krajan nie pozostawił tu cienia wątpliwości, zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Organizatorem olimpiady jest II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce, a patronat sprawują nad nią dziekani Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Lista patronów honorowych jest jeszcze dłuższa i zawiera najważniejsze w kraju stanowiska związane z wymiarem sprawiedliwości.
Krzepiczanin, który zwyciężył w olimpiadzie, jest uczniem I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Triumf otwiera mu drogę na studia prawnicze, z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, na szeregu uczelni w Polsce, w tym także na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Świetnie rokującemu przyszłemu prawnikowi życzymy, aby miał możliwość zrobienia kariery zawodowej wzorem amerykańskich reprezentantów tej profesji, bez sztucznych korporacyjnych barier. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, Ostrołęka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, Ostrołęka