Biała, Częstochowa

W wielkanocnym darze dla dzieci z hospicjum

Przez kilka tygodni po lekcjach gimnazjaliści zajmowali się przygotowaniem maskotek dla dzieci z hospicjum. Te szczególne prezenty trafiły do adresatów z okazji świąt Wielkanocy.
ZS BIAŁA
W wielkanocnym darze dla dzieci z hospicjum

W okresie przedświątecznym, gdy każdy myśli o rodzinnych spotkaniach, wielkanocnym śniadaniu i być może prezentach, dzieci z gimnazjum z Białej pomyślały też o innych – tych, o których prawdziwy chrześcijanin w okresie tak ważnych świąt także powinien pamiętać

Te właściwe postawy wobec bliźnich w szczególnej potrzebie potrafią u nas rozwijać także dobrzy nauczyciele, a przykładem tego jest po raz kolejny już zorganizowana akcja na rzecz Hospicjum w Częstochowie, w którą zaangażowała się młodzież szkolna.
– Uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum wiedzą, że chociaż nie mogą spotkać się osobiście z chorymi dziećmi z hospicjum, to mogą ofiarować im dar swojego serca – podkreśla opiekunka tego szczególnego projektu, Anna Młyńczyk.
Czym zajęli się uczniowie? Przez kilka tygodni spotykali się po zakończonych lekcjach i szyli filcowe maskotki dla chorych i cierpiących dzieci. Wkładali w to sporo serca, więc jest nadzieja, że ten dar wraz z własnoręcznie wykonanym upominkiem także dotrze do ciężko chorych dzieci i przyniesie im choć chwilę przyjemności i nadziei.
Poza wspomnianymi ręcznie wykonanymi zabawkami gimnazjaliści z Białej przygotowali też samodzielnie kartki świąteczne. Ich przeznaczenie jest nieco inne. Adresaci w tym przypadku to ludzie, którzy regularnie wspierają działalność Hospicjum w Częstochowie.
Wszystkie przygotowane przez uczniów dary zostały przekazane tuż przed świętami Wielkanocy. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biała, Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Biała, Częstochowa

Miasto znane i nieznane

Jarosław Jędrysiak18 grudnia 2017

Zaciekawiali biblioteką

Jarosław Jędrysiak12 maja 2017

Dzieci autorami i ilustratorami książki

Redakcja28 lutego 2017