Taekwon-do

MEDAL Z MISTRZOSTW EUROPY PRZYJEDZIE DO KŁOBUCKA!

Od lewej: Hubert Gloc, Aleksandra Koszczyk i Zuzanna Tomczyk.

W miniony weekend w Sofi w Bułgarii 591 Juniorów i Seniorów z 29 krajów walczyło o prym Mistrzostw Europy w Taekwon-do na starym Kontynencie. Wśród reprezentantów Polski po wielu bojach eliminacyjnych znaleźli się nasi rewelacyjni Juniorzy czyli – Aleksandra Koszczyk, Zuzanna Tomczyk oraz Hubert Gloc.

Do Kłobucka przyjechał jeden srebrny medal walk drużynowych Juniorek, w którego wywalczenie ogromy wkład miała nasza reprezentantka Zuzanna Tomczyk. Zuzia wraz z koleżankami z reprezentacji Patrycją Chud, Olą Wygonowską, Michaliną Mikulską, Nikolą Chorałłą, Martyną Zielnik.
Srebrny medal w walkach drużynowych zdobyła Zuzanny Tomczyk . W konkurencji technik specjalnych 7 miejsce zajęła ponownie Zuzanna Tomczyk, a 9 miejsce Aleksandra Koszczyk. W walkach indywidualnych Hubert Gloc minimalnie, bo jednym punktem, uległ zawodnikowi z Rosji. Aleksandra Koszczyk uległa późniejszej złotej medalistce turnieju Norweżce Hole Ann Linnea. Zuza Tomczyk po wygranej z Norweżką, przegrała z Rumunką w 1/16 wagi 65 kg.