Kłobuck

Strażnicy więzienni zatrzymali pijanego kierowcę

Właściwe zachowanie więzienników – w tym przypadku działających na równi z cywilnymi obywatelami – docenił Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku, składając dla obu podziękowania.
Strażnicy więzienni zatrzymali pijanego kierowcę

ALKOHOL. Tym razem to funkcjonariusze służby więziennej wykazali się właściwą postawą i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, który wybrał się w drogę autem, choć miał ponad trzy promile

To stało się jeszcze w marcu, ale warto o tym wspomnieć, bo właśnie więziennicy, którzy dokonali zatrzymania obywatelskiego, odebrali oficjalne podziękowania od kłobuckiej policji za postawę, której można by sobie życzyć od każdego rozsądnego człowieka.
– Sierż. Grzegorz Macoch i st. kpr. Jakub Juszczyk, na co dzień pełniący służbę w Oddziale Zewnętrznym w Wąsoszu Górnym, wyjeżdżając z prywatnej posesji zauważyli, że samochód jadący drogą publiczną porusza się w sposób nieskoordynowany, jadąc zygzakiem i wykonując gwałtowne manewry. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, funkcjonariusze postanowili jechać za samochodem. Połączyli się telefonicznie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku i będąc z nim w ciągłym kontakcie, jechali za pojazdem. Jeszcze na obrzeżach Kłobucka udało się im zatrzymać kierowcę. Jeden z funkcjonariuszy SW wyjął kluczyki z pojazdu, uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy – relacjonuje całe zdarzenia kpt. Sylwia Szewczyk z Aresztu Śledczego w Częstochowie.
Policjanci, gdy tylko przybyli na miejsce, zbadali stan trzeźwości zatrzymanego kierowcy.
– Kierowcą osobowego opla, który zwrócił uwagę funkcjonariuszy SW na ul. Długosza, okazał się 59-letni mieszkaniec Kłobucka. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a akt oskarżenia w jego sprawie trafił już do częstochowskiego sądu karnego – uzupełnia informacje sierż. szt. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Nieodpowiedzialnego kierowcę czeka utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz być może to, że… znów trafi w ręce więzienników, ale już w innych okolicznościach. Za to, czego się dopuścił, teoretycznie grozi kara nawet dwóch lat więzienia.
Właściwe zachowanie więzienników – w tym przypadku działających na równi z cywilnymi obywatelami – docenił Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku, składając dla obu podziękowania.
– Godna naśladowania postawa funkcjonariuszy pozwoliła uniknąć tragedii drogowej – dodaje Szewczyk.
A my dodajmy, że na podobnie zdecydowaną reakcję wobec ewidentnie nietrzeźwych kierowców decydują się też niejednokrotnie po prostu inni kierowcy. To właściwe, bo w sytuacji, gdy za kółko siada ktoś kompletnie pijany, nie ma mowy o jakiejkolwiek solidarności z nim – bo trzeba mieć na uwadze tych, których może skrzywdzić, powodując wypadek. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024