Powiat

Dyżurują, ale w której aptece?

Radny Tomasz Jeziorski pytał starostę o dyżury aptek.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dyżurują, ale w której aptece?

PROBLEM. Nocą czy w dniu wolnym od pracy też czasem trzeba kupić leki. Informacja o tym, która apteka pełni dyżur, nie są, jak się okazuje, wystarczająco rozpowszechnione. Kwestia ta została poruszona na ostatniej sesji powiatu wskutek interwencji mieszkańców

Kwestię dyżurów aptek reguluje okresowo rada powiatu. Wiadomo więc zawsze, która apteka w danym dniu pełni dyżur poza typowymi godzinami pracy. Informacje te są dostępne – nawet dość łatwo – ale… cóż, trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. A być może jest sposób, by wcale szukać nie było trzeba? I to taki w zasięgu ręki?
– Proszę pana starostę, aby zobowiązał właścicieli aptek na terenie powiatu do wywieszenia w widocznych miejscach informacji, która apteka w danej chwili pełni dyżur. Dziś, przy dużej liczbie aptek w Kłobucku i Krzepicach, mieszkańcy tracą sporo czasu, aby znaleźć tę właściwą, która pełni dyżur – zaapelował podczas ostatniej sesji rady powiatu radny Tomasz Jeziorski.
Rzeczywiście niegdyś zawsze można było znaleźć wywieszone w oknie czy na drzwiach apteki, która akurat już była nieczynna, informacje, gdzie można znaleźć najbliższą aptekę pełniącą dyżur. Rozwiązanie to znane jest jeszcze z czasów minionego ustroju, ale było proste, skuteczne – i aż dziw bierze, że nie jest powszechnie dziś stosowane. A tak wynika z wypowiedzi radnego – i z obserwacji mieszkańców, którzy się z nim kontaktowali w tej sprawie.
– Chciałem wszystkim państwu przypomnieć, że od kilku lat dyżury pełnią apteki z Kłobucka i z Krzepic. Informacja o dyżurach jest zamieszczona na stronie powiatu kłobuckiego – niejako zapobiegawczo usprawiedliwiał powiat wicestarosta Maciej Biernacki, odpowiadając radnemu w dalszej części sesji.
Oczywiście żadna to pociecha, że dyżury są wywieszone na stronie powiatu, bo gdy ktoś pilnie poszukuje apteki, by zakupić leki np. w nocy, to może, jak to się mówi, nie mieć głowy do szukania takich informacji akurat na stronie powiatu. Może też po prostu nie wiedzieć, że to tam należy szukać ogłoszenia o terminach dyżurów. Dobrze zatem, że wicestarosta nie uznał, iż takie wyjaśnienie zamyka sprawę.
– Sugestię pana radnego przyjmujemy. Zwrócimy się do wszystkich podmiotów prowadzących apteki, aby taka informacja o pełnionych dyżurach była wywieszona – zapowiedział Maciej Biernacki.
Miejmy nadzieję, że podjęte działania będą skuteczne. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024