Kłobuck

Usuwali martwego byka

Usuwali martwego byka

Dość niecodzienna akcja miała miejsce w środę w rejonie ulicy księdza Skorupki w Kłobucku

Dotarły do nas informacje, że w tej części miasta prowadzono akcję wywiezienia padłego dużego zwierzęcia, którego właściciel nie zutylizował.
– Mieszkańcy okolicznych posesji poskarżyli nam się, że leży niedaleko ich domów martwy byk i nikt go nie usuwa. Podjęliśmy interwencję – mówi sierż. szt. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
Początkowo nie było wiadomo, do kogo należało to martwe zwierzę. Warunki pogodowe są takie, że po prostu nie można czekać z jego usunięciem, zutylizowaniem – a wyglądało na to, że nikt się z tym nie spieszy. Policjanci najpierw podjęli się ustalania, do kogo tak właściwie zwierzę to należało. Doszli do tego, że właścicielem jest starsza osoba – i że nie zapowiada się, aby człowiek ten podjął się utylizacji padłego byka. W związku z tym, jak relacjonuje Raczyński, zawiadomione zostały miejskie służby komunalne i to one wzięły na siebie zabranie martwego dużego zwierzęcia w celu jego zutylizowania. To stało się właśnie w środę w godzinach przedpołudniowych.
Zabranie padłego zwierzęcia, o co zwłaszcza chodziło proszącym o interwencję mieszkańcom, nie zakończyło sprawy. Zajmujący się nią dzielnicowy ustalił też, że właściciel byka posiada także inne zwierzęta. To, w jakich warunkach prowadzi ich chów i czy zwierzęta te są bezpieczne pod względem sanitarnym – dla siebie i dla ludzi – jest jeszcze przedmiotem oceny. Jak dowiedzieliśmy się od policji przed zakończeniem składu numeru, w czwartek sprawie przyglądać się miał na miejscu powiatowy lekarz weterynarii.
(jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024