Kłobuck

Żłobek formalnie powstał

Żłobek będzie się znajdował w wyodrębnionej części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku.
ARCH.
Żłobek formalnie powstał

Od 1 września ruszy kłobucki żłobek. Dostosowywanie budynku jest w toku, a formalnie placówkę już utworzono decyzją rady miejskiej

16 maja podczas sesji rada miejska przyjęła uchwałę o utworzeniu Żłobka Gminnego w Kłobucku. Placówka, którą tym samym formalnie utworzono, rozpocznie swą działalność od 1 września tego roku. Miasto skorzysta z dofinansowania do realizacji tego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jak podkreślono w pisemnym uzasadnieniu uchwały, utworzenie żłobka jest niezbędne do prawidłowej realizacji projektu „Kłobuck przyjazny rodzicom”.
Podczas tej samej sesji rada przyjęła też statut utworzonej placówki. Stanowi on podstawę dla uregulowania tak istotnych kwestii, jak np. warunki przyjmowania dzieci do żłobka czy zasady odpłatności za pobyt dziecka i za jego wyżywienie podczas pobytu. Placówka będzie więc przeznaczona dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat życia, zamieszkujących na terenie gminy Kłobuck. Określono też, że w przypadku, gdy zainteresowanie żłobkiem przekroczy liczbę miejsc w nim dostępnych, pierwszeństwo będą miały dzieci, których rodzice mają dochody poniżej minimum socjalnego, wychowują dziecko niepełnosprawne lub wychowują dziecko samotnie. Dalej także dzieci rodziców zatrudnionych i chcących wrócić do pracy, rodziców, którzy utracili pracę po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym oraz rodziców bezrobotnych. Żłobek będzie się znajdował w wyodrębnionej części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku. W tej chwili trwają prace związane z przystosowaniem części budynku na potrzeby żłobka. Jak podczas sesji informował burmistrz Zakrzewski, wykonawca robót wyburzył już przewidziane do tego elementy konstrukcyjne i zdemontował zbędne instalacje, a teraz rozpoczął już prace budowlane – buduje mury, zakłada instalację elektryczną. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024