Miedźno, Częstochowa

Laureaci „Planety Energii”

Dzieci z Miedźna w nagrodę skorzystały z atrakcji mobilnego centrum nauki, które zawitało do Częstochowy.
ORGANIZATOR PROJEKTU
Laureaci „Planety Energii”

KONKURS. Uczniowie Szkoły podstawowej w Miedźnie przez trzy lata realizowali program związany z tematyką energii elektrycznej. I zasłużyli na wyróżnienie

Warunkiem udziału w programie było przeprowadzenie kreatywnych lekcji o prądzie – i takowe odbywały się w klasie pod opieką Urszuli Mazurek- Deski. Były więc lekcje z elektrykiem, przygotowywanie prac plastycznych zachęcających do redukcji zużycia energii, szkolne warsztaty fizyczne itd. Wszystko trwało w sumie trzy lata. Podsumowanie programu, którego właśnie dokonano, wypadło dla miedzieńskiej szkoły pozytywnie. Zakończyło się jej zwycięstwem w VII edycji „Planety Energii”.

Dzięki sukcesowi klasy III a z Miedźna do Częstochowy, jako jednego z tylko 10 miejsc w Polsce, zawitało w maju mobilne centrum nauki „Planety Energii”. Udział naszych laureatów w tym wydarzeniu – to nagroda za realizację najciekawszych lekcji o prądzie. W Częstochowie czekały na uczniów atrakcje w postaci ciekawych eksperymentów naukowych. Między innymi można było spróbować samodzielnie wytwarzać prąd elektryczny.

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku program edukacyjny Grupy Energa. Jego celem jest propagowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej wśród najmłodszych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Częstochowa

Miedźnianin twórcą najlepszego marsjańskiego łazika

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2018