Kłobuck

Herr Flick i René czyli „Allo, Allo” na scenie

Jeden z medali włoski kapitan otrzymał za... pracę w serwisie Fiata. Zespół Teatru Wręcz twórczo rozwinął motywy filmowego pierwowzoru przedstawienia.
Herr Flick i René czyli „Allo, Allo” na scenie

Teatr Wręcz wystawił kolejny premierowy spektakl – tym razem na scenie MOK w Kłobucku. Komedia w dwóch aktach nawiązywała do popularnego serialu telewizyjnego

Kto oglądał w telewizji serial „Allo, Allo”, szybko odnalazł się wśród intryg i plątaniny relacji pomiędzy bohaterami spektaklu, kto nie – częściowo mógł tę stratę nadrobić. Kto serial lubił – a takich było wielu – mógł też uśmiechnąć się z odrobiną nostalgii za bohaterami tej nieco absurdalnej komedii, z przymrużeniem oka traktującej czasy okupacji we Francji.

Filmowy scenariusz, zaadaptowany przez zespół Teatru Wręcz, na scenie wyreżyserowała Magdalena Pietrulewicz. W ciągu dwóch godzin starano się pomieścić główne wątki tej zabawnej opowieści – na czele ze schowanym w kiełbasie cennym obrazem van Klompfa, na który chrapkę ma kilka osób, oraz z pogmatwanymi relacjami męsko-damskimi, w których tkwi główny bohater, René. Trzeba więc było spieszyć z kolejnymi scenami. W roli głównego bohatera dobrze sprawdził się Witold Przygoda. Przekonywająco wypadły zwłaszcza dwie z ról kobiecych – Helgi (w tej roli Magdalena Sztolcman) i kelnerki Ivette (tu udany debiut z zespołem Teatru Wręcz szefowej MOK-u, Olgi Skwary). Zresztą przy postaciach narysowanych tak grubą kreską wiele innych kreacji też było po prostu udanych. Czy każda – widzowie wiedzą najlepiej. Nie zabrakło w każdym razie scen, które autentycznie widzów rozśmieszyły. Jak choćby ta jedna z ostatnich, gdy na scenie pojawiło się aż kilku fałszywych Hitlerów, a jednocześnie rozplątało się naraz aż kilka snutych od początku intryg.

Autorzy przedstawienia poradzili sobie dobrze z upchnięciem na jednej scenie tak naprawdę kilku różnych serialowych scenerii. A na szczególne uznanie zasługują dopracowane kostiumy, charakteryzacja i dobór aktorów. Teatr Wręcz zachował wręcz ich podobieństwo do odtwórców głównych w ról angielskim serialu. (jar)

AKTORZY SPEKTAKLU

Witold Przygoda, Anita Mazik, Patrycja Kielan-Kasza, Marcin Kurzacz, Magdalena Pietrulewicz, Daniel Mańczyk, Paweł Sztolcman, Magdalena Sztolcman, Przemyszław Kasza, Mirosław Chłąd, Jurand Bień, Roman Lewicki, Olga Skwara, Krystyna Lewicka.

GALERIA

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024