Kłobuck - pod naszym patronatem

Dni Kłobucka z Wilkami

Charyzmatyczny lider Wilków w swoim żywiole.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dni Kłobucka z Wilkami

Podobnie jak przed rokiem gwiazda imprezy zgromadziła pod sceną i wszędzie wokół ogromne tłumy mieszkańców miasta i okolicy. Pogodna niedziela pozwoliła nadrobić wszystko to, co w sobotę próbował popsuć deszcz

Program Dni Kłobucka rozpisano na trzy części – piątkową oraz zwłaszcza sobotnią i niedzielną. Na piątek przygotowano m.in. wernisaż wystawy „Morskie opowieści” i widowisko grupy aMOK. Impreza rozkręciła się na dobre w sobotę. Jak zwykle z początku występowały dzieci i lokalne zespoły folklorystyczne, a z biegiem dnia występy te przeplatano koncertami o różnorodnej stylistyce – od Skanera w rytmie disco polo po hiphopowe dźwięki Mezo, a poprzez m.in. reggae i okolice w wydaniu naszej dumy, czyli Całej Góry Barwinków. Idea słuszna – różne style, by każdy znalazł coś dla siebie. Wśród licznych stoisk najbardziej zwracała na siebie uwagę bodaj ogromna patelnia plenerowa. Tego, co na niej przygotowano, starczyło dla około tysiąca osób.

Jeszcze bardziej impreza udała się w niedzielę, gdy w końcu aura zaczęła sprzyjać rozrywce w plenerze. Od godzin południowych jak przed rokiem emocji dostarczał turniej sprawnościowy „Wymiatacze”. Kilka godzin później rozpoczęły się też występy lokalnych artystów i popisy animatorów. O szóstej wieczorem wylosowano nagrody w loterii, która towarzyszyła Dniom Kłobucka. Tego dnia wręczono też statuetki dla mecenasów wspierających kulturę. Całe popołudnie w drugim końcu rynku żyło spore wesołe miasteczko dla dzieci i gwarno było na ławkach pod parasolami, gdzie gromadzili się dorośli. Do koncertu gwiazdy Dni Kłobucka rozgrzewały występy Igi Kozackiej i Cheap Tobacco. Gdy na scenę wyszły Wilki, na rynku nie było już praktycznie wolnego miejsca, bo każde zajęli zainteresowani koncertem. Jak rok temu, także teraz kłobucki rynek okazał się jakby nieco za mały, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli posłuchać i zobaczyć z bliska Roberta Gawlińskiego i spółkę. A to chyba najlepszy znak, że Dni Kłobucka ponownie się udały. (jar)

GALERIA

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck - pod naszym patronatem

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck - pod naszym patronatem

„Kości zostały rzucone” po raz drugi

Jarosław Jędrysiak13 maja 2019

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem oraz wręczenie nagród w konkursie literackim „Zgroza w Kłobucku”

Ewa Chojnacka9 listopada 2018

Zdjęcia wywołujące wspomnienia

Jarosław Jędrysiak8 października 2018

Eliminacje do VIII MISTRZOSTW POLSKI W GRĘ PLANSZOWĄ CARCASSONNE!

Ewa Chojnacka2 września 2018

Tu szlifują swój talent

Jarosław Jędrysiak8 maja 2018

Kości zostały rzucone

Jarosław Jędrysiak6 maja 2018