Powiat, A i B klasa

Seniorskie podsumowanie sezonu 2016/2017. Część II

W klasyfikacji strzelców A klasy lublinieckiej trzecie miejsce z dorobkiem 25 bramek wywalczył kapitan Huraganu Jezioro, Łukasz Kaczmarzyk.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Seniorskie podsumowanie sezonu 2016/2017. Część II

PIŁKA NOŻNA. Wydziały Gier i Dyscypliny Podokręgu Częstochowa i Lubliniec podsumowały miniony piłkarski sezon 2016/2017

W Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu uroczyste podsumowanie minionego sezonu miało miejsce w siedzibie lublinieckiego starostwa. W corocznym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubów (w tym Huraganu Jezioro i Płomienia Przystajń), zarząd Podokręgu oraz byli znakomicie piłkarze i medaliści igrzysk olimpijskich Zygmunt Anczok i Jan Beniger. Podczas spotkania najlepsze A- i B-klasowe zespoły oraz triumfatorzy rozgrywek młodzieżowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami, a najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach strzelców statuetkami. Wręczono również licencje trenerskie ukończenie kursu UEFA C, którego Podokręg Lubliniec, we współpracy ze ŚLZPN w Katowicach, był organizatorem.

W Podokręgu Częstochowa, którego nowym prezesem (po rezygnacji Cezarego Suchana) został związany z Orłem Kiedrzyn Bartosz Rachwał, wręczenie pucharów, statuetek i dyplomów dla najlepszych nastąpi podczas meczów o A- i B-klasowe mistrzostwo (zagrają wówczas najlepsze drużyny obydwu grup A i B klasy częstochowskiej), które odbędą się w niedzielę 6 sierpnia (miejsce do ustalenia).

W Podokręgu Częstochowa triumfatorami A-klasowych rozgrywek zostały najlepsze również po pierwszej rundzie, tzw. zasadniczej, drużyny Orła Kiedrzyn (grupa I) i Sparty Szczekociny (grupa II). Obydwa zespoły w przeszłości występowały już w klasie okręgowej, przy czym w przypadku Sparty jest to powrót po kilkunastoletniej przerwie (ostatnio w sezonie 2003/2004). Na drugim miejscu w grupie mistrzowskiej I uplasował się Znicz Kłobuck, a na trzecim Sokół Wręczyca Wielka. Niestety z A klasą po jednorocznej przygodzie żegna się Sparta Nowa Wieś, a powraca do niej, po zaledwie jednorocznej nieobecności, Maraton Waleńczów (grający trener Przemysław Zachwyc). Z historycznych A-klasowych awansów cieszyli się ponadto najlepsza w grupie I Dąbrowianka Dąbrowa Zielona oraz wicemistrz grupy drugiej KS Złoty Potok, który do B-klasowych rozgrywek został zgłoszony w sezonie 2011/2012. Znakomity prezent w postaci A-klasowego awansu sprawiła sobie natomiast najlepsza w grupie II drużyna Alkasu Aleksandria. Puchar Lata, połączony z nagrodami w postaci sprzętu sportowego (ufundowanymi przez Podokręg Częstochowa), wywalczyły najlepsze w tzw. grupach neutralnych zespoły Płomienia Czarny Las i Kmicica Kruszyna. W Podokręgu Lubliniec do okręgówki po rocznej przerwie powraca Orzeł Psary/Babienica, który podczas A- -klasowych rozgrywek nie zaznał goryczy porażki (tylko cztery remisy). Na najlepszym w historii szóstym miejscu w A klasie uplasował się beniaminek Płomień Przystajń, a lokatę niżej Huragan Jezioro.

Do B klasy zostały zdegradowane aż cztery drużyny: Rybak Ciasna, Unia Lisowice i Śląsk Koszęcin, oraz, ze względów regulaminowych, zajmująca dziewiąte miejsce w A-klasowej tabeli Unia II Kalety, w wyniku spadku do okręgówki Unii Kalety. Z B klasy awansowały zespoły Orła Pawonków i Sparty II Lubliniec. Ósme miejsce w B klasie wywalczył Płomień Borowe.

W następnym numerze „Gazety Kłobuckiej” zaprezentujemy podsumowanie rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez ŚlZPN w Katowicach, CzOZPN oraz Podokręgi w Częstochowie i Lublińcu, w których uczestniczyły drużyny powiatu kłobuckiego.

Tabele końcowe sezonu 2016/2017 (II część) można zobaczyć TUTAJ.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A i B klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A i B klasa

Czy osłabiony Płomień powalczy z Wierzbiem?

Stanisław Wrzesiński11 sierpnia 2017

Porażka Znicza Kłobuck z Orłem Kiedrzyn

Redakcja23 kwietnia 2017

Niespodzianka w Szarlejce

Redakcja4 kwietnia 2017