Powiat

Jarosław Grabowski drugi, Artur Pelikan trzeci

Dominik Sas (KB Florian Zajączki Drugie) na 10-kilomtrowej trasie XII Dobrodzieńskiej Dychy.
ARCHIWUM DOMINIKA SASA
Jarosław Grabowski drugi, Artur Pelikan trzeci

BIEGANIE. Z imprez biegowych rozgrywanych w Dobrodzieniu, Koszwicach i Poczesnej powrócili z sukcesami biegacze mieszkający na terenie naszego powiatu. Podczas rywalizacji na biegowych trasach towarzyszyły im różne warunki pogodowe

Podczas padającego ciągle deszczu Jarosław Grabowski (KB „Florian”, Zajączki Drugie) wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji OPEN na prowadzącej leśnymi duktami 10-kilometrowej trasie niedzielnego VII Biegu Kamiennego w Koszwicach (gmina Pawonków). Triumfował Adam Stec (Lubliniec/ KU AZS Politechniki Warszawskiej), który pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wynikiem 34,23 ustanowił nowy nieoficjalny rekord trasy. Biegacz z Lublińca przerwał tym samym dwuletnią hegemonię Grabowskiego, który zwyciężał w Koszwicach w 2015 i 2016 roku, a w 2014 był drugi. Odebrał mu również ubiegłoroczny rekord trasy (34,34). Jarosław Grabowski, który stracił do zwycięzcy 23 sekundy, triumfował w tzw. kategorii mężów.

– Do 7 kilometra prowadziłem z 10-metrową przewagą. Potem późniejszy zwycięzca skutecznie zaatakował. Ja, biegnąc swoim dobrym tempem, osiągnąłem metę na drugim miejscu z przewagą prawie trzech minut nad Norbertem Jachymczykiem, z którym rywalizowałem w kategorii mężów – informuje Jarosław Grabowski.

Ciekawostką Biegu Kamiennego w Koszwicach jest nagradzanie triumfatorów wśród kobiet i mężczyzn nie w klasyfikacji OPEN czy kategoriach wiekowych, ale w niecodziennych kategoriach: kawalerowie i panny (do 25 lat), mężowie i żony (do 50 lat), dziadkowie i babcie (do 70 lat) oraz pradziadkowie i prababcie (powyżej 70 lat). Wśród dziadków najlepszy był Witold Maj z Wręczycy Wielkiej (Oldboys Truskolasy/ 43,03), który przybiegł ma 17. miejscu w klasyfikacji OPEN. Na ósmym miejscu finiszował Mirosław Wiśniewski (KB Florian/41,14), a na dziesiątym Przemysław Kilan (KB Florian/41,53). Wśród kobiet, a zarazem w kategorii żon, najlepsza był Dominika Witkiewicz (Węgry/ 45,27).

Artur Pelikan zdobył medalowe trzecie miejsce w odbywającym się również w niedzielę 23 lipca w Poczesnej Urodzinowym Biegu Auchan pod hasłem „Po prostu biegnij”. Biegacz kłobuckiej Niezależnej Grupy Biegowej 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 18 minut i 11 sekund. Na 67. miejscu bieg ukończył 16-letni Karol Ujma (Wręczyca Wielka/29,24). W stawce 106 uczestników triumfowali Rafał Formicki (CKS Budowlani Częstochowa/ 17,05) oraz Agnieszka Jeż (Lelów/21,57).

Podczas rozgrywanej w słonecznej pogodzie sobotniej XII Dobrodzieńskiej Dychy w Dobrodzieniu (woj. opolskie) na 18. miejscu linię mety minął Dominik Sas (Starokrzepice/ KB Florian/38,00). W klasyfikacji OPEN zwyciężyli Marcin Błaziński (Wawelno/31,08) oraz Dalia Delewska (MKS MOS Sosnowiec/38,33). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024