Olsztyn

Rowery, bicykle i monocykle na rynku

Rowerowa impreza odbędzie się na olsztyńskim rynku.
PW
Rowery, bicykle i monocykle na rynku

WYDARZENIE. 29 i 30 lipca na rynku w Olsztynie będzie działać Mobilne Centrum Testowe Meridy i Bikeatelier. – W ramach wydarzenia będzie można przetestować jednoślady zarówno dla mniej zaawansowanych rowerzystów, jak i profesjonalistów w tej dziedzinie – informuje Monika Kosielak, kierownik Referatu Promocji i Turystyki w tutejszym Urzędzie Gminy

Organizatorami wydarzenia są: Mobilne Centrum Testowe Meridy i Bikeatelier oraz Gmina Olsztyn i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rowery zaczną opanowywać centrum stolicy gminy już od godz. 10.00 w sobotę. Będzie można przetestować egzemplarze dla zawodowców, jak i mniej zaawansowanych rowerzystów.

– Każdy chętny będzie mógł sprawdzić najlepsze modele renomowanej marki. Do testowania udostępnione będą m.in. rowery, na których jeżdżą topowi kolarze górscy i szosowi z zawodowego peletonu – mówi Monika Kosielak. – Do wyboru będzie również spora gama mniej zaawansowanych technicznie egzemplarzy dla amatorów rowerowych przejażdżek. W niedzielę dodatkowo zapraszamy na „testy” rowerów historycznych – dodaje.

30 lipca we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, pojawi się tu Miasteczko ruchu drogowego, symulatory oraz inne atrakcje towarzyszące. Pracownicy WORD zademonstrują oraz będą służyć radą i pomocą w zakresie korzystania z zestawu przeznaczonego do praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego dzieci i młodzieży.
Mobilne Centrum Testowe drugi rok z rzędu wyruszyło na objazdówkę po kraju. Zaplanowano kilkadziesiąt przystanków, wśród których znalazł się i Olsztyn.

– W naszych okolicach nie brakuje urozmaiconych tras rowerowych. W związku z tym, nasi uczestnicy będą mogli sprawdzić sprzęt w każdy możliwy sposób, w ciekawym terenie. Będzie to zatem znakomita okazja, by w realnych warunkach zobaczyć do czego tak naprawdę zdolny jest dany rower. Zwykle przed zakupem nie mamy takiej możliwości – wyjaśnia Maciej Basista z Bikeatelier w Częstochowie.

Zainteresowanie tegorocznym wydarzeniem jest na tyle duże, że organizatorzy zdecydowali się na uruchomienie zapisów przez internet. Dzięki temu można zarezerwować konkretny rower Merida w dogodnym terminie i miejscu. Trzeba najpierw wypełnić formularz na rowerymerida.pl/testy.

„Zaklepany” model w wybranym rozmiarze zostanie udostępniony do testów w godzinach 10.00 – 11:30 lub 12:00 – 13:30.
– Obowiązywać będą także godziny „open” (w godz. 14:00-15:30) dla osób, które nie zgłosiły się wcześniej drogą internetową. W tym przypadku jednoślady będą wypożyczane zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Jedynie zapisy online gwarantują dostępność konkretnego modelu w wybranym dla siebie rozmiarze – podkreśla Monika Kosielak. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Olsztyn

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Olsztyn

Nowe połączenia rowerowe w Gminie Olsztyn

Marcin Syguda29 kwietnia 2022

Dzieci trafiły do Olsztyna

Marcin Syguda9 marca 2022

Tajemnicze rzeźby w Olsztynie

Marcin Syguda9 czerwca 2021

Zamek Olsztyn odzyskuje świetność

Marcin Syguda6 lutego 2021

Juromania 2020

Ewa Chojnacka11 września 2020