Kłomnice

Zabił kota. Grozi mu dwuletnia odsiadka

Policjanci z kłomnickiego komisariatu interweniowali w czwartek po południu.
KMP CZ
Zabił kota. Grozi mu dwuletnia odsiadka

35-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu wszczął awanturę ze swoją konkubiną. W pewnym momencie wpadł w furię i rzucił o ścianę dwumiesięcznym kotem, zabijając go na miejscu. Teraz odpowie przed sądem za uśmiercenie zwierzęcia

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w jednej z miejscowości gminy Kłomnice. Dyżurny tutejszego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie, w którym mowa była o zabiciu kota. Dopiero na miejscu policjanci ustalili co dokładnie się stało.

– Pijany 35-latek wrócił tego dnia do domu i wszczął awanturę ze swoją konkubiną. Kiedy podczas kłótni brakło mu w pewnym momencie argumentów i nie wiedział co dalej zrobić, chwycił dwumiesięcznego kota i rzucił nim o ścianę. Śledczy ustalili również, że podejrzany wyrzucił następnie martwe już zwierzę w krzaki przed domem – informuje Marta Ladowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Okazało się, że agresor miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy tylko wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut uśmiercenia zwierzęcia. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłomnice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłomnice