Powiat

Wezmą się za drogi

Kilkoro radnych wypowiadało się na sesji na temat dróg powiatowych. Wiceprzewodniczący Szewczyk odnosił się np. do liczby inwestycji w jego okręgu wyborczym.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wezmą się za drogi

PROBLEM. Nie tylko „odfajkować” poziomowy remont, ale zadbać, by kierowcy nie odczuwali niepotrzebnych uciążliwości? Tak powinno być już dawno. tak może będzie teraz. To zresztą nie jedyny drogowy temat w powiecie

O grysie, który może zalegać na drogach po pozimowych remontach patcherem, pisaliśmy już na naszych łamach dość obszernie i wiele razy. Były też liczne skargi mieszkańców na niebezpieczeństwa, jakie ten luźny drobny kamień stwarza. Wygląda na to, że presja ta przynosi w końcu jakiś efekt. W tym roku w ogóle jakby tego luźnego grysu było na drogach trochę mniej. A do tego chyba wszyscy chcą, by w tym zakresie skończyć wreszcie z „bylejakością”. Uwagi na ten temat miała komisja porządku publicznego rady powiatu.

– Komisja podjęła wniosek w sprawie zobligowania dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku do każdorazowego usuwania w terminie do 7 dni pozostałości grysu po naprawach dróg powiatowych systemem patcher – odczytywał podczas obrad radny Tomasz Jeziorski. Cel jest dla radnych jasny. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg. W szczególności pieszych.

Głosy krytyczne pobrzmiewają też na sesjach gminnych i na przykład w Krzepicach wypowiadano się w duchu dużego oczekiwania na przegląd wszelkich takich braków i niedostatków na tutejszych drogach. Podczas niedawnej sesji różni radni powiatowi zgłaszali szereg własnych uwag do stanu dróg i rozkładu inwestycji drogowych. Radny Mieczysław Szewczyk uważa na przykład, że w jego okręgu takich inwestycji było nie dość wiele, a dla przykładu gmina Miedźno bierze też na siebie remontowanie dróg należących do powiatu. Radny Tomasz Randak przypomniał z kolei „zapomnianą” przez drogowców drogę w Kulach, też powiatową. Były starosta, radny Roman Minkina, wypowiedział się w kwestii perspektyw remontu dróg wojewódzkich na naszym terenie. Wiadomo już bowiem, że niedawno rozdysponowane środki na drogi tej kategorii wcale nie trafiły na nasz koniec województwa, a na jego południowe rejony. Tym samym nadal jesteśmy tylko „w planach”.

W ramach składanej co sesję informacji starosta Henryk Kiepura informował radę powiatu, że powiat ogłosił przetarg na dokumentację przebudowy dróg powiatowych – już w perspektywie przygotowań do budżetu na rok 2018. Dotyczy to m.in. dróg Kłobuck– Wilkowiecko, Zwierzyniec Pierwszy– Zwierzyniec Drugi oraz Grodzisko– Pierzchno–Libidza. Powiat zajmuje się też hurtowo regulowaniem geodezyjnym dróg powiatowych na terenie długiego szeregu miejscowości. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024