Kłobuck

15-latek z Kłobucka walczy z białaczką

Dla Dawida i jego bliskich zaczął się bardzo trudny czas. Potrzebują pomocy.
15-latek z Kłobucka walczy z białaczką

Problemy zaczęły się dość niespodziewanie na początku tego roku. Najpierw był ból kolan, podwyższone OB i leczenie stawów. Potem przyszła ponura diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna

Dla Dawida i jego bliskich zaczął się bardzo trudny czas. Sportowe i komputerowe pasje chłopca musiały zejść na dalszy plan. Rozpoczęła się intensywna chemioterapia. Ponieważ wykonywane w trakcie leczenia kolejne badania dawały wciąż złe wyniki, leczenie musiało zostać wydłużone. Wzmocniono też podawaną chłopcu chemię. Obecnie rozpoczyna się dla niego Dawida kolejny okres intensywnej terapii.

Choroba nastolatka przyniosła jego najbliższym nie tylko cierpienie i obawy, ale zbiegła się nieszczęśliwie z jej trudnym położeniem. Dorośli nie mają kiedy i jak pracować, bo opiekują się Dawidem – potrzebna jest stała obecność dorosłego opiekuna na oddziale szpitalnym – ale także jego siostrą, która niedawno urodziła się jako wcześniak, z zaburzeniami oddychania. Urzędowo przysługująca pomoc materialna jest w obliczu tak trudnej sytuacji zdrowotnej niewystarczająca. Dlatego potrzeba wsparcia ze strony ludzi dobrej woli, którzy mogą i zechcą przekazać na rzecz chorego chłopca i jego rodziny choćby drobne kwoty.

Wsparcie można przekazać na konto 92 1540 1014 2006 7318 0599 0007 w BOŚ Bank Kłobuck. Warto też pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku – wpisując w deklaracji nr KRS 0000248546 i podając cel szczegółowy: „Dawid OSOWSKI”. (red)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024