Hutka

Nowe sale w ośrodku w Hutce

OREW w Hutce rozpocznie zajęcia także w dwóch nowych salach, przystosowanych i wyposażonych według potrzeb podopiecznych ośrodka.
OREW HUTKA
Nowe sale w ośrodku w Hutce

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym przygotowało w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczym w Hutce nowe sale: „Doświadczanie świata” i „Integracja sensoryczna”

Pierwsza z sal, „Doświadczanie Świata”, to miejsce, które tworzy przyjazne warunki oddziaływania na zmysły. Tu poprzez dotyk, dźwięki, muzykę, zapachy czy światło uzyskuje się efekt pobudzenia lub wyciszenia. Po co? Chodzi o rozwój umiejętności komunikacji niewerbalnej oraz o doświadczanie środowiska. To z kolei poprawia u podopiecznych ośrodka zdolność do nauki.

Do zajęć profilaktycznych i terapeutycznych służ Sala Integracji Sensorycznej. Korzystają z niej osoby niepełnosprawne – dzieci, młodzież. Tu pracuje się na poprawą funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, który odpowiada za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Obie nowe sale w OREW mają tę jeszcze zaletę, że są klimatyzowane. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hutka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Hutka

Powiatowa Olimpiada Specjalna „Spełniamy marzenia”

Jarosław Jędrysiak6 października 2021

Autostradą przez Hutkę?

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2020

Pijany wjechał w płot i mostek

Redakcja31 lipca 2016