Kłobuck

Głupie zabawy przy Zamkowej

Tym razem nic się nie stało, żyłka się zerwała. Gdyby jednak jechał tu na rowerze ktoś mniejszy albo gdyby biegło jakieś dziecko?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Głupie zabawy przy Zamkowej

PROBLEM. Ktoś rozwiesił między dwoma drzewami na uczęszczanej alejce w parku napiętą żyłkę. Można by to uznać za głupi żart, gdyby nie ryzyko, że przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności komuś może stać się krzywda. niemal w centrum miasta

– Chodzi o miejsce na parkowej alejce od strony ulicy Zamkowej, niedaleko ronda i marketu. Mój syn zjeżdżał rowerem z ulicy do parku właśnie tutaj. Akurat szedł tam też jakiś mężczyzna. Ten pieszy zaczepił się o żyłkę rozciągniętą między drzewami i chyba z zaskoczenia zatrzymał się. Sekundy później mój syn zerwał tę żyłkę klatką piersiową – mówi nam mieszkanka Kłobucka.

Tym razem nic się nie stało, żyłka się zerwała. Gdyby jednak jechał tu na rowerze ktoś mniejszy albo gdyby biegło jakieś dziecko? Żyłka mogła równie dobrze trafić na głowę czy gardło i zrobić krzywdę. Rowerzysta mógł się przewrócić i potrzaskać czy nawet połamać.

Dostaliśmy informację, że zdarzenie zostało zgłoszone na policję, ale po sprawdzeniu okazuje się jednak, że tego rodzaju zdarzenie nie zostało odnotowane we wskazanym terminie. Jednak ktoś tę żyłkę między drzewami w kłobuckim parku rozwiesił. Warto mieć to na uwadze przed wybraniem się tam rowerem. Bo może nieodpowiedzialny „żartowniś” będzie się bawić żyłką ponownie.

– Nie kojarzę, aby tego rodzaju sytuacje miały u nas miejsce w ostatnim czasie, nie pamiętam też tego rodzaju zgłoszeń – mówi zapytany o sprawę żyłki między drzewami rzecznik policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Policjanci patrolują kłobucki park. Gdyby taką żyłkową pułapkę zauważyli, na pewno by się sprawą zajęli. W tym przypadku jednak złożyło się tak, że najpierw zaczepili się o nią dwaj mieszkańcy: pieszy i rowerzysta. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024