Kłobuck

Głupie zabawy przy Zamkowej

Tym razem nic się nie stało, żyłka się zerwała. Gdyby jednak jechał tu na rowerze ktoś mniejszy albo gdyby biegło jakieś dziecko?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Głupie zabawy przy Zamkowej

PROBLEM. Ktoś rozwiesił między dwoma drzewami na uczęszczanej alejce w parku napiętą żyłkę. Można by to uznać za głupi żart, gdyby nie ryzyko, że przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności komuś może stać się krzywda. niemal w centrum miasta

– Chodzi o miejsce na parkowej alejce od strony ulicy Zamkowej, niedaleko ronda i marketu. Mój syn zjeżdżał rowerem z ulicy do parku właśnie tutaj. Akurat szedł tam też jakiś mężczyzna. Ten pieszy zaczepił się o żyłkę rozciągniętą między drzewami i chyba z zaskoczenia zatrzymał się. Sekundy później mój syn zerwał tę żyłkę klatką piersiową – mówi nam mieszkanka Kłobucka.

Tym razem nic się nie stało, żyłka się zerwała. Gdyby jednak jechał tu na rowerze ktoś mniejszy albo gdyby biegło jakieś dziecko? Żyłka mogła równie dobrze trafić na głowę czy gardło i zrobić krzywdę. Rowerzysta mógł się przewrócić i potrzaskać czy nawet połamać.

Dostaliśmy informację, że zdarzenie zostało zgłoszone na policję, ale po sprawdzeniu okazuje się jednak, że tego rodzaju zdarzenie nie zostało odnotowane we wskazanym terminie. Jednak ktoś tę żyłkę między drzewami w kłobuckim parku rozwiesił. Warto mieć to na uwadze przed wybraniem się tam rowerem. Bo może nieodpowiedzialny „żartowniś” będzie się bawić żyłką ponownie.

– Nie kojarzę, aby tego rodzaju sytuacje miały u nas miejsce w ostatnim czasie, nie pamiętam też tego rodzaju zgłoszeń – mówi zapytany o sprawę żyłki między drzewami rzecznik policji, sierż. szt. Kamil Raczyński.

Policjanci patrolują kłobucki park. Gdyby taką żyłkową pułapkę zauważyli, na pewno by się sprawą zajęli. W tym przypadku jednak złożyło się tak, że najpierw zaczepili się o nią dwaj mieszkańcy: pieszy i rowerzysta. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024