Kłobuck

W biesiadnych rytmach

Gwiazda i legenda disco polo gra w Kłobucku.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
W biesiadnych rytmach

IMPREZA. W tym roku miasto powiatowe po raz pierwszy żegnało sezon letni i wakacyjny Kłobucką Fest Biesiadą. Przy dobranej do okazji muzyce, na placu lub pod parasolami, na miejskim rynku spędziło weekendowe popołudnie wielu kłobucczan

Biesiada przebiegała w przyjemnym nastroju letniego relaksu, z muzyką i zróżnicowaną ofertą biesiadnych stoisk, także rzadziej na plenerowych imprezach spotykanych. W sobotę zabawę z publicznością rozpoczął zespół Atest, a grający potem zespół Top One ściągnął pod scenę spore grono fanów – nie tylko tych pamiętających dawne lata tego jednego z prekursorów nurtu disco polo. Muzykę zapewniono w sobotę do późnego wieczora, gdyż muzyczne przeboje grał najpierw zespół Helou, a potem – zaproszono na zabawę taneczną.

W niedzielę na rynku występowała wczesnym popołudniem Kapela Podwórkowa u Andrzeja, a nieco później biesiadny wystrój podtrzymywały dwa zespoły z dwóch charakterystycznych regionu kraju: „Szlagier Maszyna” ze Śląska i góralski zespół „Beskid”. W obu wypadkach artyści nie ograniczyli się do występu, a wchodzili w właściwe biesiadzie interakcje z publicznością, bawiąc ją także dowcipami, opowieściami. Pomiędzy występami obu zespołów w ramach loterii rozlosowano z kolei zabawki i prezenty dla dzieci.

O dzieciach pomyślano też w sposób specjalny, urządzając dla nich w ten sam weekend Smerfną Biesiadę. W sobotę i w niedzielę były dla nich seanse w kinie. W niedzielę na rynku – familijna zabawa na rynku z udziałem smerfów i z niebieskim smerfnym tortem, który podzielono między dzieci. (jar)

GALERIA
Autor: Jarosław Jędrysiak

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024