Wręczyca Wielka, Września

Srebro dla orkiestry. Lepsi tylko Węgrzy

Wręczyccy muzycy i mażoretki wywalczyli we Wrześni drugie miejsce.
GOK WW
Srebro dla orkiestry. Lepsi tylko Węgrzy

WYDARZENIE. W ostatni weekend miał miejsce XII Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych we Wrześni. Godnie zaprezentowała się w nim Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mażoretkami działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej

Festiwal podzielony był na trzy kategorie: koncert sceniczny, przemarsz oraz musztrę paradną. Występy oceniało jury w składzie: Paweł Joks – dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, Marek Galubiński – pierwszy trębacz Filharmonii Poznańskiej, pedagog szkół muzycznych, Jacek Rybczyński – dyrygent Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, pedagog szkół muzycznych. Zwracało uwagę m.in. na dobór repertuaru, brzmienie i intonację, interpretację utworów, wreszcie dynamikę oraz ogólne wrażenie artystyczne. Nie było ograniczeń co do repertuaru, dodatkowo jednak każda orkiestra musiała wykonać utwór obowiązkowy „Wielkopolskie wariacje” w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego. Ograniczony był natomiast czas trwania programu – maksymalnie 30 minut. Wręczycka orkiestra z mażoretkami – jak już zdążyła przyzwyczaić – walczyła o najwyższe laury. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, ustępując tylko węgierskiej Tiszafüredi Ifjúsági Fúvószenekar, a bezpośrednio wyprzedzając Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Krasocina.

– Tak dobre miejsce jest wynikiem ciężkiej pracy podczas pobytu na warsztatach muzyczno-tanecznych w Groniu i w Przysietnicy, które odbyły się w wakacje. Orkiestra i mażoretki ciężko pracowali również przez ostatnie dwa tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej pod okiem kapelmistrza Bartłomieja Pięty – podkreśla GOK. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka, Września

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka, Września