EKO

Testują elektryczne autobusy

Elektryczny autobus będzie w Szczecinie testowany przez cztery dni.
UM Szczecin
Testują elektryczne autobusy

Żeby możliwie jak najbardziej ograniczyć emisję szkodliwych spalin do atmosfery, Częstochowa i Rędziny kupiły niedawno m.in. autobusy o napędzie hybrydowym. Póki co nikt nie zainwestował jednak w naszym regionie w najnowocześniejsze proekologiczne rozwiązanie w transporcie zbiorowym, czyli autobusy elektryczne. Być może zrobi to np. Szczecin

Częstochowa kupiła hybrydy w ubiegłym roku, Rędziny zrobiły to w obecnym. MPK w Częstochowie kilka miesięcy temu nabyło też 40 pojazdów o tradycyjnym napędzie Diesla, ale również proekologicznych. Na razie nie słychać, żeby któryś z przewoźników w naszym regionie zamierzał zainwestować w najbardziej ekologiczne autobusy elektryczne. W tym tygodniu na swoje ulice wypuścił taki pojazd Szczecin. Póki co są to jedynie testy zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Autobus zaczął kursować w środę i będzie to robił w Szczecinie do jutra.

– Autobus będzie kursował dwa razy dziennie w godzinach 12.00 i 17.00. Każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z autobusu bezpłatnie od środy 20 września do soboty 23 września (włącznie) – poinformował Urząd Miasta Szczecina. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EKO

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w EKO

Opłata recyklingowa za torbę foliową

Piotr Wiewióra28 września 2017