Miedźno

Gmina z rzecznikiem prasowym

Faktem jest, ze odkąd stanowisko wójta w tej gminie objął Piotr Derejczyk – uzyskanie niektórych informacji z miedźnieńskiego urzędu graniczyło z cudem.
ARCH.
Gmina z rzecznikiem prasowym

KADRY. Gmina Miedzno liczy sobie nieco ponad 7 tys. mieszkańców. I choć nie jest największa w powiecie, to widać jest w niej tak dużo obowiązków, ze urząd musiał zatrudnić rzecznika prasowego

Ustanawianie rzeczników prasowych przez różne instytucje w zasadzie nie jest niczym niezwykłym. Zazwyczaj jednak, osoba do kontaktów z mediami powoływana jest w dużych, miejskich jednostkach, gdzie każdego dnia przewija się dziesiątki informacji. Rzecznicy prasowi w gminach wiejskich są raczej rzadkością. W naszym powiecie nie mają ich nawet większe od Miedźna gminy, w tym i gminy miejsko-wiejskie. O powołaniu rzecznika prasowego gminy wójt Piotr Derejczyk poinformował podczas wrześniowej sesji rady gminy, podając już wówczas, że funkcję tę będzie pełnić Daria Piątek. Informacja tego samego dnia została zamieszczona w oficjalnych materiałach gminy. Czy krok wykonany przez Miedźno wyznaczy nowe trendy i u nas, czy może większość wójtów i burmistrzów nadal stawiać będzie na bezpośrednie, samodzielne kontakty z mediami? Zobaczymy. Faktem jest, że odkąd stanowisko wójta w tej gminie objął Piotr Derejczyk – uzyskanie niektórych informacji z miedźnieńskiego urzędu graniczyło z cudem. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023