Kłobuck

Świętujmy razem

Świętujmy razem

W wielu miejscach w powiecie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. I to nie tylko dokładnie 11 listopada, ale i w dniach sąsiednich. Gdzie m.in. warto zajrzeć, by uczestniczyć w patriotycznych uroczystościach?

W Kłobucku program obchodów rozpisano na dwa dni. Już w piątek (10 listopada) o 16.30 rozpocznie się składanie wiązanek kwiatów pod głównymi pomnikami w mieście połączone z przemarszem pomiędzy nimi. O piątej po południu w sali widowiskowe Miejskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się oficjalna część obchodów świątecznych. Będą tu najpierw przemówienia, a potem program artystyczny oraz prezentacja filmu. W niedzielę obchody dopełni msza za ojczyznę w kościele św. Marcina (o 12.00).

Wręczyca świętować będzie w sobotę. Koncert patriotyczny odbędzie się tu o 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Gościnnie zagra orkiestra dęta z Ostrów nad Okszą. Oczywiście wystąpią też gospodarze – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej. W programie znajdują się również występy solistów – nie tylko miejscowych.

Krzepice zapraszają w dniu 11 listopada z rana. O 9.00 w kościele odbędzie się msza za ojczyznę. Godzinę później rozpocznie się przemarsz ulicami miasta. O 10.15 uroczystości patriotyczne są zaplanowane pod pomnikiem „Bohaterom Ziemi Krzepickiej”. Poza przemówieniami będzie tu także składanie kwiatów i uroczyste odegranie „Roty”.

Uroczystości patriotyczne planowane są także w innych gminach. Dla przykładu w Pankach 11 listopada rozpoczną się one mszą o 11.00 w kościele parafialnym, a o 12.00 uroczystości przeniosą się do szkoły, gdzie jedna z ceremonii dotyczyć będzie odsłonięcia tablicy pamiątkowej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024