Kłobuck, Lipie, Krzepice

Tenisowe turnieje

Najlepsze kadetki II Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości w Krzepicach z nagrodami, gośćmi honorowymi oraz sędzią głównym, Dariuszem Jankowskim.
Stanisław Wrzesiński
Tenisowe turnieje

TENIS STOŁOWY. W ostatnim okresie w Kłobucku, Lipiu i Krzepicach rozegrano tenisowe turnieje. W hali sportowej OSiR-u odbył się XI Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego, którego głównym organizatorem było Kłobuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Atol”. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozegrano tenisowe imprezy w Krzepicach i Lipiu

W kłobuckim turnieju rywalizowało 20 zawodników i 4 zawodniczki z sześciu klubów abstynenckich z województwa śląskiego.

– Część uczestników bierze udział w naszej imprezie od pierwszego turnieju, który odbył się w październiku 2007 roku – informuje Jacek Herudziński, prezes Kłobuckiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Atol”.

O poziomie tenisowej imprezy z 11-letnią tradycją najlepiej świadczy fakt, że drugie miejsce wśród mężczyzn wywalczył ponad 50-letni Krystian Mnich (Klub Abstynecki „Familia” Blachownia), który na co dzień występuje w III-ligowej Unii Kalety. Podczas dwudniowego V Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości rywalizowało 161 zawodniczek i zawodników z placówek oświatowych w Lipiu, Rębielicach Szlacheckich, Parzymiechach, Lindowie, Złochowicach, Waleńczowie, Kuźniczce, Kłobucku, Krzepicach, Opatowie i Zwierzyńcu. Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych była głównym organizatorem II Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości, w którym, w hali sportowej SP nr 1 w Krzepicach, uczestniczyło 123 tenisistek i tenisistów. – Uczestnicy rywalizowali na 12 stołach, w pięciu kategoriach wiekowych, systemem „do dwóch przegranych” – informuje sędzia główny, Dariusz Jankowski.

WYNIKI

XI Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego w Kłobucku
Klasyfikacja indywidualna (kobiety): 1. Mariola Matusek (Północ Częstochowa), 2. Joanna Michalak (Familia Blachownia), 3. Emilia Herudzińska (Atol Kłobuck); (mężczyźni): 1. Grzegorz Wichowski (Zgoda Rybnik), 2. Krystian Mnich (Familia Blachownia), 3. Krzysztof Cichy (Zgoda Rybnik), 8. Jacek Herudziński, 10. Grzegorz Dobosz, 13. Wojciech Bożek, 14. Wojciech Płaczkiewicz, 17. Sebastian Ułamek, 18. Stanisław Strzelczyk (wszyscy Atol Kłobuck). Klasyfikacja drużynowa: 1. Zgoda Rybnik, 2. Familia Blachownia, 3. Feniks Kamienica Polska, 4. Atol Kłobuck, 5. Północ Częstochowa, 6. Wytrwałość Częstochowa.


V Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Lipiu
Skrzaty (dz.): 1. Weronika Warzecha, 2. Aleksandra Zając, 3. Zuzanna Grzelak (wszystkie SP Lipie); (ch.): 1. Mateusz Ferdyn (SP Zwierzyniec), 2. Jakub Bladocha (SP 1 Kłobuck), 3. Konrad Kostecki (SP Zwierzyniec); żacy (dz.): 1. Julia Zyna (SP Kuźniczka), 2. Zuzanna Pawełczak (SP 1), 3. Maja Pawelak (SP Zwierzyniec); (ch.): 1. Karol Świąć (SP 1), 2. Piotr Kocot, 3. Jan Cer (obaj SP Rębielice Szlacheckie); młodzicy (dz.): 1. Maria Cer (SP Rębielice Szlacheckie), 2. Alicja Gruca (SP Walenczów), 3. Nikola Pasak (SP Zwierzyniec); (ch.): 1. Maksymilian Michałowski, 2. Adrian Paszkiewicz, 3. Radosław Przybyłek (wszyscy SP 1); kadeci (dz.): 1. Julia Rudnik (SP Zwierzyniec), 2. Aleksandra Kotowicz (SP Walenczów), 3. Klaudia Ceglarz (SP Zwierzyniec); (ch.): 1. Oliwier Brzozowski, 2. Wiktor Skwarczyński (obaj SP 3 Kłobuck), 3. Bartosz Helt (SP Lipie).

II Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości w Krzepicach
Skrzaty (dz.): 1. Zofia Bachór (SP 1 Kłobuck), 2. Zuzanna Żurek (Przedszkole 5 Kłobuck); (ch.): 1. Mateusz Ferdyn (SP Zwierzyniec), 2. Jakub Bladocha (SP 1), 3. Konrad Kostecki (SP Zwierzyniec); żacy (dz.): 1. Julia Zyna (SP Kuźniczka), 2. Zuzanna Pawełczak (SP 1), 3. Wiktoria Parzuel (SP Zwierzyniec); (ch.): 1. Karol Świąć (SP 1), 2. Aleksander Kozakiewicz (SP Zwierzyniec), 3. Jan Cer (SP Rębielice Szlacheckie); młodzicy (dz.): 1. Maria Cer (SP Rębielice Szlacheckie), 2. Alicja Gruca (SP Walenczów), 3. Nikola Pasak (SP Zwierzyniec); (ch.): 1. Adrian Paszkiewicz, 2. Maksymilian Michałowski, 3. Radosław Przybyłek (wszyscy SP 1); kadeci (dz.): 1. Julia Rudnik, 2. Klaudia Ceglarz (obaj SP Zwierzyniec), 3. Aleksandra Kałmuk (SP Złochowice); (ch.): 1. Wiktor Skwarczyński, 2. Oliwier Brzozowski (obaj SP 3 Kłobuck), 3. Kacper Kuc (Gimnazjum Lipie); Open (kobiety): 1. Anna Kotynia (Troniny), 2.Agnieszka Zając (Krzepice), 3. Magdalena Wiśniewska (Kłobuck); (mężczyźni): 1. Karol Wydmuch (Kłobuck), 2. Adrian Głąb (Krzepice), 3. Paweł Podlewski (AZS Częstochowa).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kłobuck, Lipie, Krzepice