Kłobuck

Rozbili grupę przestępczą!

Zatrzymania połączone były z przeszukaniami przeprowadzonymi w różnych miejscach w Polsce – w tym w Częstochowie, Bytomiu, Kłobucku oraz w Grodzisku Mazowieckim.
ARCH.
Rozbili grupę przestępczą!

AFERA. Mieszkaniec Kłobucka jest wśród zatrzymanych przez CBA osób należących do grupy przestępczej, która dokumentowała fikcyjne transakcje gospodarcze nierzetelnymi fakturami VAT w ramach „karuzeli podatkowej” dla uzyskania nienależnego zwrotu podatku od towarów i usług w łącznej kwocie ponad 187 mln zł

Zatrzymania połączone były z przeszukaniami przeprowadzonymi w różnych miejscach w Polsce – w tym w Częstochowie, Bytomiu, Kłobucku oraz w Grodzisku Mazowieckim. Śledztwo toczy się obecnie przeciwko kilkunastu podejrzanym, wśród których są obywatele Polski, jak też Ormianin i Białorusini, związani ze spółkami stanowiącymi ogniwa w łańcuchu podmiotów wystawiających fikcyjne faktury sprzedaży dla stworzenia pozorów legalnego obrotu towarami pomiędzy określonymi firmami. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie w dniu 18 lipca 2017 roku oraz skutkowały wnioskami do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trzech z podejrzanych, którzy nadal pozostają w aresztach. Dowody, sukcesywnie gromadzone przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie, pozwoliły na ustalenie kolejnych osób mających związek z ujawnionym procederem.

Badane spółki uczestniczyły w wielu fikcyjnych transakcjach dokumentowanych fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, tylko miały na celu uwiarygodnienie obrotu towarem w kraju i za granicą. Ustalenia śledztwa wykazały, że przedmiotami obrotu w ramach rozpracowanej „karuzeli podatkowej” były między innymi kawa, nożyki do maszynek do golenia, cukierki oraz baterie znanych światowych marek.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024