Miedźno

Trudno wyjechać z Dębowej

Sołtyska pytała, jak ostatecznie będzie wyglądał wyjazd z ulicy Dębowej – bo stan obecny, związany z prowadzonymi robotami, nie nadaje się, by pozostać na trwałe.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Trudno wyjechać z Dębowej

PROBLEM. Wyjazd z ulicy Dębowej jest poważnie utrudniony. Do tego stopnia, że sprawa pojawiła się na ostatniej sesji rady gminy

– Jest tam robiony chodnik. Jak się wyjeżdża na Ostrowy, wykopali rów. Ten rów jest głęboki i tam w ogóle obsuwa się asfalt. Do tego po drugiej stronie drogi są krzaki. Jeśli tam nic nie zostanie poprawione, to żeby skręcić z Dębowej na Ostrowy, będziemy musieli wyjechać prosto na Polną, nawrócić i dopiero wyjechać. Nie mówię już o wyjeździe cią- gnikiem z przyczepą. Naprawdę coś z tym rowem trzeba zrobić – zarysowała istotę problemu sołtyska Anna Chudaszek.

Wyjazd, zdaniem sołtyski, jest w tym momencie niebezpieczny. W skrajnej sytuacji może dojść nawet do drogowej tragedii. Jak się okazuje, problem jest w urzędzie gminy znany. Rzecz w tym, że jest to sytuacja przejściowa – i wynika z trwających w tym miejscu robót.

– Wszystko, czego pani sołtys oczekuje, będzie tam zrealizowane. Przepust pod ulicą Dębową zostanie wzbogacony o dwie dodatkowe studnie i zostanie poszerzony – zapowiedział, od razu odpowiadając, wójt Piotr Derejczyk. – Inwestycja jeszcze trwa i w okresie jej realizacji należy po prostu zachować tam wzmożoną czujność – dodał.

Obecna szerokość wyjazdu, wynikają- ca z remontu, ma być powiększona o około półtora metra. Poprawki mają być też od strony Miedźna. Co do krzaków, które wspomniała sołtyska, to zostanie sprawdzone, czy znajdują się one w pasie drogowym – i jeśli tak jest, to zostaną usunięte. Jeśli rosną na działce prywatnej – pozostanie rozmowa z właścicielem. Jest o czym, bo jak zaobserwowali mieszkańcy, obecnie problem ze skrętem w Dębową ma z tego powodu autobus. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023