Powiat

Mandat zapłacisz kartą

Terminal płatniczy w ręku policjanta i u nas stanie się czymś codziennym. Pozwoli niemiłą sprawę mandatu załatwić od ręki i bez dodatkowych kosztów.
KPP KŁOBUCK
Mandat zapłacisz kartą

POLICJA. Teraz już także u nas da się zapłacić mandat od razu, kartą. I nie trzeba będzie dodatkowo tracić czasu na regulowanie takiej nieprzyjemniej należności

Pisaliśmy o tym wiosną ubiegłego roku, gdy zapowiadano wprowadzenie możliwości płacenia mandatów od ręki – przy pomocy karty. Potem dano tę możliwość rozporządzeniem z 4 września ubiegłego roku. Teraz to przystają- ce do naszych czasów rozwiązanie zawitało wreszcie i na nasz teren. Wreszcie – bo choć płacenie mandatu przyjemne nie jest, to mimo wszystko, gdy już uznajemy swoje przewinienie, lepiej uregulować należność od ręki i mieć to z głowy, nie tracąc czasu i możliwych kosztów na opłacanie mandatów kredytowych. Kłobuccy policjanci właśnie otrzymali terminale płatnicze, które pozwolą na płacenie mandatów od ręki.

– Policjanci z kłobuckiej drogówki również otrzymali trzy takie urządzenia, które sukcesywnie będą wprowadzane do użycia – informuje sierż. szt. Kamil Raczyński, oficer prasowy naszej policji. – Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew – dodaje Raczyński.

Z możliwości płatności kartą będą mogli skorzystać też przyłapani na wykroczeniach obcokrajowcy. Jak wyjaśniano przed niespełna rokiem, to z myślą o nich wprowadzono płatności kartą, a obywatele naszego kraju z rozwiązania tego będą mogli skorzystać niejako przy okazji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024